MALATYADA 12 EYLÜL KARŞITI PLATFORMU KONFERANS DÜZENLEDİ

Malatya 12 Eylül Karşıtı Platformu tarafından bir konferans düzenlendi.

MALATYADA 12 EYLÜL KARŞITI PLATFORMU KONFERANS DÜZENLEDİ
                        Malatya 12 Eylül Karşıtı Platformu tarafından bir konferans düzenlendi. Eğitim-Sen Malatya Şubesi toplantı salonunda gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Cemil Ozansu ile Avukat Cemal Zülfikar katıldı.

           Yoğun dinleyici katılımıyla gerçekleştirilen konferansta konuşan İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Cemil Ozansu: “Anayasa yapıcılar, her zaman anayasayı genel çıkar adına yaptıklarını söylerler. Bu 12 Eylül söz konusu olduğunda kendi argümantasyonu ile beraber “ kardeş kavgasına son vermek için, ülkede barışı getirmek” için der. Ama gizliden gizliye dipçikle kendi anayasasını oylatır.” görüşünü savundu.

            Cemil Ozansu, 12 Eylül’den ders alınması gerektiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “12 Eylül’ün ne kadar antidemokratik, ne kadar zorba, ne kadar baskıcı olduğunu hangi kanıtlarla ispat etmeliyiz? Bunu kanıtlarla ispat edebilirsek, yarın önümüze konabilecek müstakbel 12 Eylül’ler karşısında da bilinçli oluruz. Biz bu tarihi neden yad ediyoruz. Şehitlerimizi, orada gazaba uğramış arkadaşlarımızı niye yâd ediyoruz? Buradan ders alıp, bir daha böyle bir dönemle karşılaşmamak için.”
Malatya’daki demokrat sivil toplum örgütleri, yapacakları basın açıklamasının ardından Malatya Adliyesi’ne giderek 12 Eylül darbecileri hakkında suç duyurusunda bulunacaklar.
 
Sultan KILIÇ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56