MALATYA’DA ÇÖKEN BİNANIN BİTİŞİĞİNDEKİLER DE ÇÜRÜKMÜŞ

Malatya’da 7 katlı binanın çökmesini ardından, bitişikte bulunan 28 daireli iki apartmanda yapılan incelemede, binaların şu anki haliyle oturmaya elverişli olmadığı rapor edildi.

MALATYA’DA ÇÖKEN BİNANIN BİTİŞİĞİNDEKİLER DE ÇÜRÜKMÜŞ
   Malatya’da 3 Mayıs 2011 Salı günü, 34 yıldır inşat haliyle duran; ama giriş katında birkaç işyeri bulunan bina kendiliğinden çökmüştü. 7 katlı binanın çökmesini ardından, bitişikte bulunan 28 daireli iki apartmanda yapılan incelemede, binaların şu anki haliyle oturmaya elverişli olmadığı rapor edildi.
Cengiz Topel Caddesi üzerindeki Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'nun karşısında geçtiğimiz 3 Mayıs Salı günü 7 katlı inşaat halindeki 34 yıllık bina çökmüştü. Çöken binanın bitişiğindeki aynı yüklenici tarafından yaptırılan ve 28 dairenin bulunduğu iki apartmandan, Bayındırlık ve İskân Müdürlüğü ekiplerince beton örnekleri alınarak inceleme yapılmıştı.
           Yapılan incelemenin ardından oluşturulan raporun Malatya Belediyesi'ne teslim edildiği ve raporda, çöken binanın bitişiğindeki iki apartmanın, şu durumda oturmaya el verişli olmadığının tespit edildiği kaydedildi. Rapor sonucuna göre, ya binalarda güçlendirme yapılacak, ya da binaların yıkımı yapılacak.

          Malatya Belediyesi'nin ise çökme olayından sonra mahkemeye tespit davası açtığı ve gelen raporun da mahkemeye gönderdiği öğrenildi.
 
          Çöken binanın bitişiğindeki Gündüz Apartmanı’nda oturan aileler, çökme olayından sonra tahliye edilmişti. Apartmanlar polis kontrolünde bulunuyor ve içeriye kimse alınmıyor.
 
Sultan KILIÇ - Malatya

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56