MALATYA’DA DİLA BOZTEPE CHP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYILIĞINI AÇIKLADI

Dila Boztepe, CHP’den milletvekili aday adaylığını açıkladı.

 MALATYA’DA DİLA BOZTEPE CHP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYILIĞINI AÇIKLADI
 Malatya’da CHP’nin bir milletvekili aday adayı daha basın açıklamasıyla aday adaylığını duyurdu. 1985 Malatya doğumlu, işletme fakültesi mezunu Dila Boztepe, CHP’den milletvekili aday adaylığını açıkladı. Dila Boztepe, parti binasının önündeki meydanda, oldukça heyecanlı, şiirsel bir konuşma yaptı. Basın açıklamasında şunları söyledi:
 
                               
                             AKP ENKAZINI KİM KALDIRACAKMIŞ?
 
            Bugün burada huzurlarınızda sizlere soruyorum. Güzel ülkemin üzerine adeta bir toz bulutu gibi çökmüş olan AKP enkazını kaldırmak için elimi taşın altına koydum ve enkazı bir ucundan tutup kaldırıyorum, benimle birlikte bu enkazı kaldırmaya var mısınız?
 
Yine, ülkemin üzerine çökmüş AKP karanlığına da bir mum yaktım ve karanlığın üzerine doğru yürüyorum. Bu zorlu ve karanlık yolda daha aydınlık yarınlar için bir mum da siz yakmaya var mısınız?
 
Yolsuzluklara, yoksulluğa, haksızlığa, işsizliğe dur deyip, iktidar baskısına boyun eğmeden onurlu bir duruş göstererek bu ülkenin, bu halkın umudu olmaya var mısınız?
 
                          SEVGİLİYE HASRET HALK
 
Sevgilisine hasret kalmış umutsuz ve çaresiz halkımı, yeniden Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla kavuşturmaya ve aydınlık yarınlara, daha fazla demokrasiye, daha fazla milli gelire hep beraber evet demeye var mısınız?
 
Yiğit düştüğü yerden kalkar deyip Malatya’dan Türkiye’ye bir sevdadır halkımız. Bir umuttur Cumhuriyet Halk Partisi sloganıyla yeniden aydınlık yarınlara bakabilen bir nesil yetiştirmeye hep beraber varız diyor ve gecemizi gündüzümüze katıp durmadan, yorulmadan bugün olmasa, yarınlarımız için hep beraber feda olmaya hazırız.
 
                  HEYBELER OMUZLARDA, DÜŞÜLMÜŞ YOLLARA
 
 Bu ülkenin siyasi topraklarına tohum atıyorsun, su veriyorsun, kâh güneş olup renk veriyorsun kâh yağmur olup oluk oluk akıyorsun. Yıllardır sevgiyle yeşerttiğimiz bu topraklarda hasat toplama vakti artık gelmiştir. Tüm Cumhuriyet Halk Partisi teşkilatı olarak aldık heybelerimizi omuzlara ve düştük yollara yollara sana geliyoruz ey Anadolu bas artık bizi bağrına.
 
 Parti olarak yepyeni bir söylemle yola çıktık. Farklı projelerle güzel yurdumun her köşesine yoğun bir tempo ve büyük bir heyecanla, azimle ve gayretle ulaşmamız gerekiyor arkadaşlar.
Bu seçimlerde hep beraber uyku nedir bilmeyen, asla ertelemeyen, yorulmayan, vazgeçmeyen; karşılık beklemeyen, sadece hizmet için yola çıkan, gücünü kendi iç dinamiklerinden alan, kökleri tarihine dayanan, yeniden ayağa kalkmış, halkıyla yürüyen, mücadele en ön safta ödül dağılımına geldiğinde ise alabildiğine mütevazı bir şekilde en geride duran, haksızlık karşısında susmayan, düşmüşün ve mazlumun yanında olan bir il başkanlığına, bir kadın kollarına, bir gençlik kollarına, kısacası yepyeni bir Cumhuriyet Halk Partisi’ne her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyoruz.
 
                    BATTALGAZİ, İNÖNÜ, ÖZAL, AHMET KAYA BİR ARADA
 
“Üstün bir emek, kutsal bir alın teri ile yazılmış harika bestelere sahip bu iktidar türküsünün Cumhuriyet Halk Partisi tarafından okunma vakti artık gelmiştir.”
 
Hep beraber hayalini kurduğumuz ve büyük bir emekle gayret ederek, çilesini çektiğimiz büyük ve güçlü Türkiye özleminin fitilini bugün burada Malatya’dan yiğitler diyarından, Battalgazi’nin sevdasından, İnönü’nün sıcak yuvasından, Özal’ın rüyasından, Ahmet Kaya’nın gurbetinden sizlerle birlikte ateşliyoruz.
 
             MECNUN DA LEYLÂ’YA HASRET
 
            Ben bu yolda “Galiptir bu yolda mağlup” evrensel düsturunu kendime şiar edinip sadece hizmet ederek ve karşılık beklemeden, erdemli bir siyaset anlayışıyla hem güzel Malatya’ma hem de Türkiye’me hiç yorulmadan ilk günkü gibi, hizmet aşkıyla koşarak, bir ömür şeyhine adanmış mürit gibi, güle âşık bülbül gibi, Leyla’sına hasret Mecnun gibi, karşılık beklemeden hizmet edene bir siyasi zihniyetle hiç durmadan, yorulmadan onurlu bir şekilde hizmet edeceğime hepinizin huzurunda söz vererek, Malatya milletvekilliği aday adaylığımı burada huzurlarınızda açıklıyor ve sizlerden destek bekliyorum.” dedi.
 
    HE GARDAŞ, GETİRİN GAVURMAYI, GÖRESİN SAVURMAYI
 
Dila Boztepe’nin konuşmasının ardından, CHP parti binasının önündeki meydanda teştlerle pilav, kavurma, salata; kolilerle ayran dağıtımına başlandı. Görevlilerden öğrendiğime göre bunlar, milletvekili aday adayı Dila Boztepe’nin, basın açıklamasına gelen konuklarına ikramıymış.
Aday adaylığı basın açıklamasında teştlerle pilav kavurma dağıtılırsa, aday olunca artık deve kesmesi yerinde olur Boztepe’nin. Her basamakta da ikramların artması doğal beklenti olur. Malatyalıların güzel bir sözü geldi aklıma “ Getirin gavurmayı, göresin savurmayı…”
 
Sultan KILIÇ - Malatya

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56