MALATYADA HASAN HÜSEYİN GEDİK, MECBUREN ADAY ADAYI OLMUŞ

Hasan Hüseyin Gedik, CHP Malatya il binasının önünde bir basın açıklamasıyla milletvekili aday adaylığını duyurdu.

MALATYADA  HASAN HÜSEYİN GEDİK, MECBUREN ADAY ADAYI OLMUŞ
                      Hasan Hüseyin Gedik, CHP Malatya il binasının önünde bir basın açıklamasıyla milletvekili aday adaylığını duyurdu.
CHP il örgütünün, çok sayıda partilinin, CHP milletvekili aday adaylarından ise sadece (benim gördüğüm kadarıyla) Güzide Gök Yıldırım’ın hazır bulunduğu topluluğa hitap eden Hasan Hüseyin Gedik, mecburen aday adayı oldum, dedi.
Malatya’da aday adaylarının sıralamasında ön seçim olasılığının olduğu dönemde öğretmenlik görevinden istifa ettiğini… Daha sonra ise parti genel merkezinin kararıyla Malatya’da CHP milletvekili aday adaylarının sıralamasının, merkezden belirleneceği kararı alındığını… Bu durumda mesleğinden istifa ettiği için mecburen aday adayı olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
“Halkımın özlemini, çilesini, ezilmişliğini birlikte yaşıyorum. Bürokrat değilim eğlenen, dinlenen, sonra da özlemlerini milletvekili makamı ile renklendirecek yapıda biri değilim.
Malatya’nın sorunu işsiz kalan, aç yatan, çocuğuna bir gelecek hazırlayamayan babanın ıstırabıdır. Malatya’nın sorunu, üniversite bitirip işsiz kalan, yuva kuramayan gençlerdir. Malatya’nın sorunu, AKP iktidarının yaptığı gibi devletin imkân ve kaynakları ile zengin üretmek değildir. Bir yanda zevk ve sefa içinde yaşayan % 5’lik mutlu azınlık, öte yanda açlık sınırında yaşayan % 95’lik halk yığınlarıdır. İşte bu sebeplerden dolayı aday adayıyım.
Alevi açılımı dediler, sorunu çözmediler. Her konuda sayın başbakan, ikiyüzlüdür. AKP’nin, Müslüman inancı konusunda da ikiyüzlü olduğu tescillenmiştir. Tayyip Erdoğan, Müslümanlara karşı oluşturulan projelerde de Amerika’nın yanında yer almaktadır.
Solcuların duygularını da sömürmektedir. Bir yandan Nazım Hikmet’ten şiirler okurken, diğer yandan solcu gençleri coplatmaktadır.
Yatırımlar için kaynak soruyorlar. Güneydoğudaki savaşa aktarılan paralar, kalkınmaya aktarılabilir. İşte kaynak.
Saddam ve Kaddafi’den yana değiliz; ama Saddam ve Kaddafi bile o ülkeler için emperyalist Amerika’dan daha iyidir.
Sıralamadan yana kaygım yok. Gider kazma kürekle çalışırım. Öğretmenliğime de dönerim. Aday olsam da olmasam da değişmem. Partide bana verilen görevleri de yaparım.” dedi.
Hasan Hüseyin Gedik’in konuşma yaptığı kürsünün batısında termoslarla çay demleniyor, konuklara ikram ediliyordu. İki büyük kutu dolusu da kuru pasta, meydana toplanan konuklara ikram ediliyordu.
 
Sultan KILIÇ - Malatya
 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56