MALATYADA ÖDP ŞAVATA’YI DESTEKLEYECEĞİNİ AÇIKLADI

Gâni Rüzgâr Şavata ve blok bileşenleri YSK kararıyla seçime girmesi engellenen Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nin Malatya il örgütünü ziyaret ettiler.

MALATYADA ÖDP ŞAVATA’YI DESTEKLEYECEĞİNİ AÇIKLADI
Demokrasi ve özgürlük bloğu adayı Gâni Rüzgâr Şavata ve blok bileşenleri YSK kararıyla seçime girmesi engellenen Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nin Malatya il örgütünü ziyaret ettiler.
 
 Ziyaret sırasında konuşan ÖDP İl Başkanı Hasan Kaya, partisinin seçime girememesine rağmen 12 Haziran’da oy kullanacaklarını ifade ederek: “Biz her ne kadar, seçim hanesinde olmasak da emekten, demokrasiden, özgürlükten yana olan, yurtsever adayların desteklenmesi, noktasında bir tutumumuz var. Bugüne kadar da çeşitli platformlarda bizler; emekten, demokrasiden, özgürlükten yana güçler, bir arada durduk. Bundan sonra da bir arada duracağız. Birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz. Çünkü 13 Haziran’da ülke güllük gülistanlık olmayacak.” dedi.
 
 Kaya'nın konuşmasının ardından konuşan Barış ve Demokrasi Partisi il başkanı Gaffar Bayram ise blok bileşenlerinin düşüncesinin bu ittifakın sadece seçim dönemlerinde yapılacak bir ittifak olmaması yönünde olduğunu; ülkenin ciddi anlamda sorunları olduğunu söyledi. Bayram, konuşmasının devamında ise: “Blok AKP, CHP ve MHP gibi partiler karşısında halkın alternatifi olmalıdır.” şeklinde konuştu
 
ÖDP, BLOKTA YER ALMASINI ÖNEMSEDİĞİMİZ BİR PARTİ
 
Emek Partisi İl Başkanı Nejdet Bali, Demokrasi ve Özgürlük Blogunun ÖDP ziyareti sırasında konuşarak ÖDP'nin blokta yer almasının blok bileşenleri tarafından önemsendiğini belirterek: “ ÖDP'nin seçime ilişkin evrak eksikliği gibi çok basit gerekçelerle seçime sokulmamasını biz kabul edemeyiz ve bu tutumu kınıyoruz. Diğer taraftan seçimlere giremeyişinizin, seçimlerden uzak duracağınız, atıl kalacağınız anlamına gelmediğini biliyoruz.” dedi.
 
ŞAVATA: ÖDP’NİN SEÇİME GİRMEMESİ BENİ DERİNDEN YARALAMIŞTIR
 
Demokrasi ve Özgürlük bloğu Malatya bağımsız milletvekili adayı Kâni Şavata ise bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emek ve demokrasi güçleriyle beraber yürüyeceklerini ifade ederek:“Sayın başkanım ve arkadaşlarımız iyi bilsinler ki % 10 barajı ve yasaklar bizlerin mücadelesini hiçbir zaman durduramamıştır. Özgürlük ve demokrasi mücadelesinin önemli bir neferi olan ÖDP'nin seçimlere girememesi beni sizler kadar derinden yaralamıştır. Demokrasiden yoksun bu düşünceler, sizleri o kadar düşmanca görüyorlar ki sizlere yasak getirdiler. Ama inanın biz bu yasakları deldik. Beraber mücadele edeceğiz. Yaşasın barış, demokrasi, emeğin mücadelesi. ” dedi.
 
Sultan KILIÇ - Malatya
 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56