MALATYADA PİR SULTAN ABDAL DERNEĞİ GENÇLİK KOMİSYONUNUN ÇALIŞMALARI

Pir Sultan Abdal Kültür ve Dayanışma Derneği Malatya Şubesi Gençlik Komisyonu çalışmalarını basın yoluyla kamuoyuna duyurdu.

MALATYADA PİR SULTAN ABDAL DERNEĞİ GENÇLİK KOMİSYONUNUN ÇALIŞMALARI

Pir Sultan Abdal Kültür ve Dayanışma Derneği Malatya Şubesi Gençlik Komisyonu çalışmalarını basın yoluyla kamuoyuna duyurdu. PSAKD Malatya Şubesi’nin Paşaköşkü Mahallesi’nde bulunan dernek binasında toplanan gençlik komisyonu üyeleri, çalışmalarını, amaçlarını, bundan sonra düzenleyecekleri etkinlikleri anlattılar.

PSAKD Malatya Şubesi Gençlik Komisyonu adına konuşan Ferhat ÇANKAYA, Aleviler başta olmak üzere bu ülkenin azınlıklarına karşı girişilen sindirme, yıldırma politikalarının her geçen gün daha da şiddetle artarak devam ettiğini, buna sessiz kalmayacaklarını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:
ALEVİ GENÇLER OLARAK, DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği olarak gençlere semah, bağlama, gitar kursları düzenliyoruz. Bunların yanı sıra, kültürümüzü yaşatmak adına belli aralıklarla eğitim çalışmaları ve söyleşiler düzenlemekteyiz. Gençlerimizin, Aleviliğin güzel, insani değerlerine sahip çıkması ve bu değerleri yaşatarak gelecek kuşaklara aktarması gerekiyor. Gençlerimizin Pir Sultan’a; Pir Sultan felsefesinin de gençlerimizin bu değerlere sahip çıkmasına ihtiyacı var. Alevilere ve diğer tüm azınlıklara karşı şiddetli bir sindirme politikası uygulanıyor ülkemizde.
Bugünkü etkinliğimizde, genç bir dede olan Doğan SUCU, bizlere Alevilikle, Alevi felsefesiyle ilgili bilgiler aktaracak. Sorulara yanıt verecek. Daha sonra Alevi gençlerin yaşadığı toplumsal sorunlarla ilgili bir söyleşi yapılacak.
Pir Sultan Abdal Kültür ve Dayanışma Derneği Malatya Şubesi olarak 26 Şubat 2011 tarihinde geniş katılımlı bir gençlik şöleni düzenleyeceğiz. Konuk sanatçılarımız ve şölenin yapılacağı yer hakkında ilerleyen bir tarihte bilgi vereceğiz. “
Doğan KOŞAL, bağlama eşliğinde deyişler söyledi.
 
Sultan KILIÇ - MALATYA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56