MALATYA'DAN GAZİ PARKI DİRENİŞİNE DESTEK

Cumhuriyet Halk Partisi İl Gençlik Kolları'nın organizesiyle, kızlı erkekli bir grup eski belediye binasının bulunduğu meydana toplanarak, Gezi Parkı direnişinin yanında olduklarını gösterdiler.

MALATYA'DAN GAZİ PARKI DİRENİŞİNE DESTEK
Malatya'da da Taksim'deki Gezi Parkı'nın yıkılması girişimine karşı başlatılan direnişe destek eylemi yapıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Gençlik Kolları'nın organizesiyle, kızlı erkekli bir grup genç, saat 16.00 sıralarında eski belediye binasının bulunduğu meydana toplanarak, Gezi Parkı direnişinin yanında olduklarını gösterdiler. AKP hükümeti ve Gezi Parkı yıkımı girişimleri aleyhine slogan atan ve pankartlar taşıyan grup, vatandaşların da katılımıyla giderek kalabalıklaşıyor. Bu arada caddeden geçen bazı araçların sürücüleri de korna çalarak eyleme destek verdiler.

Bu arada, polis ekiplerinin eylemin yapıldığı alana mesafeli olarak Hükümet Konağı'nın yanından eylemi takip ettiği gözlendi.

Eylemciler daha sonra sloganlar atarak önce Soykan Parkı'na, oradan da AVM'ye doğru yürüyüşe geçtiler. Dörtyol civarında göstericilerden bir grup trafiği engellerken, polis kaldırımda yürümeleri konusunda ikazlarda bulundu. Polis telsizinde ise, göstericileri izleyen ekiplere "Sabrınızı muhafaza edin" talimatı verildiği bildirildi.

Malatya Haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56