MASTÖB GENEL KURULUNDA GERGİNLİKLER YAŞANDI

Mastöb eski yöneticilerinden Av. Mahmut Alikaşifoğlu’na kürsüdeki konuşması sırasında kürsüye yürünerek müdahale edilmeye çalışıldı kürsüden indikten sonrada üzerine yüründü, hazirun listesinde üye kurumların isimleri yer alırken, aynı zamanda gerçek kişiler listesinde de bazı kurum başkanlarının gerçek kişi olarak listede isimlerinin olduğu görüldü.Mastöb'e başkan adaylıkları belli olduktan sonra çok sayıda yeni üye kayıtları yapıldığı öğrenildi.

MASTÖB GENEL KURULUNDA GERGİNLİKLER YAŞANDI
Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği( MASTÖB ) 4. Genel Kurulu 23.10.2010 Cumartesi günü İstanbul Bağcılar Holiday-İnn Airporth Hotel 'de yapıldı. Mastöb genel kurulunda iki Başkan adayı Bilgin Akbal ve Celal Karahan yarıştı. Yapılan oylama sonucunda Celal Karahan 87 oy alırken, Bilgin Akbal 81 oy aldı.

-Mastöb Genel kurulunda daha önce genel kurullara katılanlar genel kurul salonuna girdiklerinde tanımadıkları ve görmedikleri çok sayıda kişinin salonda olduğu dikkatlerden kaçmadı. Bunun nedeni olarak Mastöb'e başkan adaylıkları belli olduktan sonra çok sayıda yeni üye kayıtları yapıldığı bilgisi alındı. 
-Genel Kurulda yönetim kurulu faaliyet raporuna ilişkin görüşmelere geçildiğinde görüş belirtmek isteyen ve söz verilen Mastöb eski yöneticilerinden Av. Mahmut Alikaşifoğlu’na kürsüdeki konuşması sırasında kürsüye yürünerek müdahale edilmeye çalışıldı kürsüden indikten sonrada üzerine yüründü, gerginlik yaşandı genel kurula kısa bir süre ara verildi.
-Genel Kurulda oy kullanacak üyelerin isimlerinin yer aldığı hazirun listesinde üye kurumların isimleri yer alırken, aynı zamanda gerçek kişiler listesinde de bazı kurum başkanlarının isimleri ayrıca yer aldı. Bazı kurum başkanlarının hem gerçek kişi olarak hem de kurumu adına oy kullanması için anons edilerek oy kullanmaya davet edildiği görüldü. Divan başkanı Hikmet Tanrıverdi sözlü ve yazılı itirazları da dikkate alarak görüşünü belirtti. Tanrıverdi sağlıklı bir hazirun listesi olmadığının görüldüğünü, divana verilen yazılı itirazları da değerlendirmek ve inceleyerek genel kurula devam etmek gerektiğini, ancak Mastöb karar defterinin genel kurul salonunda olmadığından bunu yapamadıklarını açıkladı. Buna rağmen divan heyetinin genel kurula devam etmesi şaşkınlıkla izlendi.
Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği 4. Genel Kurulunda önceki dönemde başkan olan ve yapılan genel kurul’a hazırlayan Celal Karahan yeniden başkanlığa seçildi ve Mastöb 4. genel kurulunu birçok soru işaretini arkasında bırakarak tamamlamış oldu.  

www.arguvanhaber.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56