MİĞFER ADLI ÇOCUK OYUNUNU MİNİKLER İLGİYLE İZLEDİ

İnsan Hakları Derneği (İHD)Malatya Şubesi’nin organizasyonuyla ‘Miğfer’ adlı çocuk oyunu, Malatya Halk Eğitimi tiyatro salonunda oynandı.

MİĞFER ADLI ÇOCUK OYUNUNU  MİNİKLER İLGİYLE İZLEDİ
İnsan Hakları Derneği (İHD)Malatya Şubesi’nin organizasyonuyla ‘Miğfer’ adlı çocuk oyunu, Malatya Halk Eğitimi tiyatro salonunda oynandı.
Mersin Merhaba Sanat Tiyatrosu’nun oyuncularınca savaş karşıtlığını işleyen oyun, okul öncesi öğrencilerine sunuldu.
Bu konuda İHD Malatya Şube Başkanı Murat Oral: “Mersin Merhaba Sanat Tiyatro’sunun sahnelediği Miğfer adlı oyunla çocuklarımıza savaş karşıtlığı duruşunun yüceliğini sezdirmeyi amaçlıyoruz. Savaşın haklısı da olamaz. Savaş, insanlık suçudur, insanlığa ihanettir. Çocuklarımız, bu bilinçle yetişmeli, geleceğine sahip çıkmalı.
Aynı gün akşama da yetişkinler için ‘Karanlığın İçinde Aydınlık Yüzler” adlı tiyatro sahnelenecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diyerek düşüncelerini ifade etti.
Okul öncesi öğretmenlerinden Leyla Şahin de: “Şu anda o kadar saf ki çocuklar, hayat şartları onların masumluğunu henüz yerle bir etmemiş. Oyundaki haksızlıklara kızarak, itiraz ederek tepkilerini sergiliyorlar. Oyuncular, çocukları da soru sorarak oyunun içine dâhil ediyorlar. Savaş karşıtlığı elbette çok gerekli. Çocuklarımız, kendi geleceklerine sahip çıkmanın bilincine şimdiden varmalı.
Salonu dolduran minikler, Malatya’daki üç okulun okul öncesi öğrencileri: Kemal Özalper İlköğretim Okulu, 75. Yıl İlköğretim Okulu ve 91 Bin Dev Öğrenci İlköğretim Okulu” diyerek bilgi verdi.
 
Sultan KILIÇ - Malatya

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56