MİNÜBÜS EVLERİ OLDU-ÇOCUKLARINI OKULA GÖNDEREMİYOR

Arguvan'da hurda ve şişe toplarken karşılaşılan Kuluncaklı Doğan Cambaz, sahip oldukları 1977 model minibüsün evleri olduğunu söyledi.

MİNÜBÜS EVLERİ OLDU-ÇOCUKLARINI OKULA GÖNDEREMİYOR

Arguvan Kömürlük köyü yolunda hurda ve şişe toplarken karşılaşılan Kuluncaklı Doğan Cambaz, sahip oldukları 1977 model minibüsün evleri olduğunu söyledi.

Kuluncak doğumlu olan, evlendikten bir süre sonra hurda kağıt, demir ve şişe toplayarak geçimini sağlamaya çalışan 44 yaşındaki Doğan Cambaz, Yıllardır minibüsle ilçe, köy ve beldeleri dolaştıklarını ve köylülerin yaptığı yardımlarla karınlarını doyurduklarını ifade etti.Cambaz parasızlık yüzünden, Kuluncak'ta ilköğretim okuluna yazdırdığı 8 yaşındaki Doğan ve 10 yaşındaki Arzu isimli çocuklarını okuldan almak zorunda kaldığını anlattı.

Cambaz, eşi Serpil ve iki çocuğunun hurda toplama işinde kendine yardımcı olduğunu belirterek, sağlıksız ortamlarda büyüyen çocuklarına devletin ve yardımseverlerin sahip çıkmasını beklediğini söyledi.

Malatya'nın her ilçesine gittiklerini ve yollardaki hurdaları toplayıp satarak geçimlerini sağlamaya çalıştıklarına işaret eden Cambaz, şöyle konuştu:

''İşim, gücüm yoktu. Evlendikten sonra aileme ve çocuklarıma bakmak için hurda toplamaya başladım. İlçede fazla bir hurda olmadığı için ilçeleri dolaşmaya başladım. Evimiz de yoktu. 1977 model bir minibüs aldım. O andan sonra bu minibüs evimiz oldu. Bu minibüste yatıp kalkıyoruz. İki çocuğum var. Kuluncak'ta okula yazdırmıştım. Parasızlıktan onları da almak zorunda kaldım. Köylerde, beldelerde bir kap yemek verirlerse karnımızı doyuruyoruz. Temizlik sorunumuz var. Çocuklarım sağlıksız şartlarda büyüyor. 35 yaşındaki eşim dilsiz ve sağır. Bende belimden rahatsızım. 7 ay önce ameliyat oldum ama iyileşemedim. Büyüklerimden bana ve çocuklarıma yardımcı olmalarını istiyorum dedi.

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56