NÜFUSU 10 BİNİN ALTINDA OLAN İLÇELER KAPANMAYACAK AÇIKLAMASI

AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Nüfusu 10 binin altında kalan ilçeler kapanmayacak" dedi. Açıklamalara rağmen Arguvan'a ikametğahlarını aldıranların kayıtlarını Arguvan'dan aldırmamaları mümkün olduğu kadar ikametğahlarının Arguvan'da kalmasını sağlayıp Arguvan'ın ilçe statüsünü kaybetme tehlikesini ortadan kaldırma desteğine devam etmelidiriler .

NÜFUSU 10 BİNİN ALTINDA OLAN İLÇELER KAPANMAYACAK AÇIKLAMASI
Arguvan'a ikametğahlarını aldıranların  kayıtlarını Arguvan'dan aldırmamaları  mümkün olduğu kadar ikametğahlarının Arguvan'da kalmasını sağlayıp Arguvan'ın ilçe statüsünü kaybetme tehlikesini ortadan kaldırma desteğine devam etmelidiriler. 

Yapılan açıklamalara rağmen hükümet tarafından bu çalışma bir şekilde  devam ettirilecektir.  

AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Nüfusu 10 binin altında kalan ilçeler kapanmayacak" dedi.

Yeni büyükşehir yasası çerçevesinde Malatya’nın da büyük şehir olacak 13 il arasında yer alacağını hatırlatan AK Parti Malatya milletvekili Öznur Çalık, “Yeni büyükşehirler kurulacak olması nedeniyle, nüfusu 10 binin altında kalan ilçelerin kapanacağı şeklinde bir konu gündeme geldi., ancak son yapılan Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında sayın başbakanımız, 'Yapılan talepler doğrultusunda nüfusu 10 binin altında kalan ilçelerin kapanması ile sıkıntılar olacağı ifade edildi, bu nedenle, böyle bir durum olmayacak' dedi. Dolayısıyla nüfusu 10 binin altında kalan ilçeler kapanmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Öznur Çalık, sayısı 16 olan büyükşehirlere yeni eklenecek 13 ilin daha büyük şehir olma konusunun Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yeni yasama döneminde gündeme geleceğini kaydetti.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56