PINAR SAĞ MEYDAN OKUDU- MUHARREM TEMİZ SEÇİMLERDE DESTEK İSTEDİ

Malatya'da bir konser düzenledi. Konserin sanatçıları Muharrem TEMİZ, Pınar SAĞ ve ERDAL ERZİNCAN’dı.Muharrem TEMİZ, sevilen türküler ve deyişler söyledikten sonra Önümüzdeki genel seçimlerde desteklerinizi bekliyorum.” dedi. Pınar SAĞ Her zaman AKP’nin karşısında olacağım. Onlar, bizden öğrenecekler paylaşmayı, edebi, erkânı, yolu.” dedi.

PINAR SAĞ MEYDAN OKUDU- MUHARREM TEMİZ SEÇİMLERDE DESTEK İSTEDİ
Malatya Zeynel Abidin Vakfı, Paşaköşkü Mahallesi’ndeki Melekoğulları düğün salonunda bir konser düzenledi. Konserin sanatçıları Muharrem TEMİZ, Pınar SAĞ ve ERDAL ERZİNCAN’dı. Yüzlerce insanın katıldığı konserde, pek çok konuğun da konseri ayakta izlediği görüldü.
İlk olarak sahneye  Arguvan Minayik (Kuyudere) köyünden olan halk müziği sanatçısı Muharrem TEMİZ çıktı. Muharrem TEMİZ, sevilen türküler ve deyişler söyledikten sonra: “ Türkülerimiz, deyişlerimiz, inanç kültürümüzün ürünleridir. Kültürü olmayan, kültürel bağlarını kaybeden topluluklar, yok olmaya mahkûmdur. O nedenle türkülerimiz ve deyişlerimiz, bizi bir arada tutan kültürel değerlerimizdir. Önümüzdeki genel seçimlerde desteklerinizi bekliyorum.” dedi.
             Muharrem TEMİZ’den sonra Pınar SAĞ sahnede yerini aldı. Türküler, deyişler söyledi; şiirler okudu. Gençleri halaylarla, zılgıtlarla coşturdu. Pınar SAĞ’ın sahne hâkimiyeti ve seyirciyle iletişimi mükemmeldi. Bu arada iktidara meydan okumayı da ihmal etmedi. “İnsani değerleri azalanlara söylüyorum. Pir Sultan torunuyum. Sivas’ı, Çorum’u, Maraş’ı yakanlar, beni dinlemeyip gidiyor. Sahnedeki bir konuşmamdan dolayı, Malatya ağır ceza mahkemesinde yargılanıyorum. Ben, hiçbir zaman, dağa çıkalım demedim. Bizim kalemimiz var. Vergimizi ödüyoruz; ama cem evlerimize izin yok. Genç kardeşlerimiz, ailelerinize sırtınızı dönmeyin. Aleviliğin önemli özelliklerinden biri de sosyalizmi bağrında taşımasıdır. Dokuz aydır araştırıyorum. Yaşadığımız göçleri, katliamları araştırıyorum. Yakında bombayı patlatacağım. Sizlerle paylaşacağım bu araştırmamı. Ağaların, patronların çocuklarının eğitim hakkı var bu düzende. Eğitimde fırsat eşitliği istedik. Faşizme, kapitalizme inat, bizim çocuklarımız okuyup en güzel yerlere gelecekler. Her zaman AKP’nin karşısında olacağım. Onlar, bizden öğrenecekler paylaşmayı, edebi, erkânı, yolu.” dedi.
Son olarak sahneye çıkan Erdal ERZİNCAN da türkü ve deyişlerini söyledi. “ Malatya’yı ve Arguvan’ı, Muharrem ağabeyle tanıdım. Epeydir gelememiştim Malatya’ya. Özlemişim sizleri.” dedi.
Sultan KILIÇ – MALATYA                                
 

SULTAN KILIÇ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
- 12 yıl Önce

Malatya Zeynel Abidin Vakfının Malatya'da düzenlediği konserde Sayın Muharrem temiz Millet Vekili adaylağını açıklmaş ve destek istemiştir.Aynı konserde Sayın pınar Sağ hanımın da dolaylı da olsa Sayın Temiz'e destek verdiğini ve destek istediğini basından okuduğum kadarıyla öğrenmiş bulunuyorum.
Pınar Hanım'a şunu belirtmek isterizki Malatya va Arguvanlılar'da Kendisini, Çok değerli Hocamız Arif Sağ'ın Gelini ve sevgili Tolga'nın eşi Olarak tanımış bilmiş ve bağırlarına basmışlardır.bu nedenledir ki Belkide çok erken haketmediğiniz saygı ve saygıyı sanat merdivelerini çok fazla tırmanmadan gördünüz.Ancak belki medeni haliniz böyle olmasaydı da başarılı olabilirdinizde.Şunu belirtmek isterimki Pınar Hanımın Sayın Temiz'e destek istemesi Malatya seçmenini etkilemeye çalışması hatadır.Bu isteğin ters teptiğini yakın bir zamanda hissedeceklerdir.Sayın Sağ'ın Aday Adaylığı aşamasındaki davranışları Etik değildir.Eğer Aksini düşünüyor ise Sayıf Arif Hocama Sorabilir veya

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56