PSAKD MALATYA ŞUBESİNDE MÜZİK DİNLETİSİ VE SÖYLEŞİ DÜZENLENDİ

Arguvan- Mıneyikli Halk Müziği Sanatçısı Muharrem Temiz ve Evrensel Müzik Merkezinden Kubilay Tatar, konuklara mini bir konser verdiler. Muharrem Temiz’e Alevilikle ve siyasetle ilgili sorular sordular. Muharrem Temiz, önümüzdeki genel seçimlerde CHP’den Malatya milletvekili aday adayı olacağını açıkladı.

PSAKD MALATYA ŞUBESİNDE MÜZİK DİNLETİSİ VE SÖYLEŞİ DÜZENLENDİ
             Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Malatya Şubesi, Paşaköşkü Mahallesi’ndeki dernek binasında bir etkinlik düzenledi. Konuklar arasında tanışma ve sohbet gerçekleştirildi. Konuklara lokma olarak tatlı ikram edildi.
Arguvan- Mıneyikli Halk Müziği Sanatçısı Muharrem Temiz ve Evrensel Müzik Merkezinden Kubilay Tatar, konuklara mini bir konser verdiler. Bağlamaları eşliğinde deyişler söylediler. Deyişlerin ardından, konuklar, Muharrem Temiz’e Alevilikle ve siyasetle ilgili sorular sordular. Muharrem Temiz, önümüzdeki genel seçimlerde CHP’den Malatya milletvekili aday adayı olacağını açıkladı. Muharrem Temiz, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Yalnız, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ne, aday adayı olacağımı açıklamak için gelmiş değilim. Buraya, siz canlarla bayramlaşmak, görüşmek, deyişlerimizi ve düşüncelerimizi paylaşmak için geldim. Bu arada böyle bir soru sorulunca da önümüzdeki genel seçimlerde CHP’den Malatya milletvekili aday adayı olacağımı açıkladım.” dedi.
PSAKD Malatya Şube Başkanı Songül Canpolat da “ Muharrem Temiz, derneğimizi sık sık ziyaret eder. Düzenlediğimiz etkinliklere katılır. Hatta bu etkinliklere il dışından birçok sanatçının katkı sunmasını sağlar. Davet ettiği sanatçılar da derneğimizden herhangi bir ücret istemezler. Muharrem Temiz’e, Kubilay Tatar’a ve derneğimize gelerek bizlerle dayanışma içerisinde olduklarını gösteren tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Malatya Şube Sekreteri ve Kadın Komisyonu Başkanı Necla Güney: “ Aleviliğin engin hoşgörüsünü, barıştan yana duruşunu, insanı en yüce varlık olarak baş tacı edişini, insan gönlünü kâbe kılışını, doğaya duyarlılığını, bilime susamışlığını en güzel, en yoğun şekilde deyişlerimizde buluyoruz. Bugün de burada sevgili canlarla bu bağlamda bir araya geldik. Bu tür dayanışma etkinliklerini sıkça düzenliyoruz. Bir de çarşamba günleri, kadın komisyonu olarak düzenlediğimiz kültürel söyleşilerimiz var. Bu söyleşilere, konu ile ilgili uzmanlarımızı davet ediyoruz konuşmacı olarak. Bu konuklar dede, avukat, hekim, öğretmen, psikolog olabiliyor. Bu kültürel etkinliklerimize tüm duyarlı dostlarımızı bekliyoruz. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin kapıları, halkımıza her zaman açıktır. Daha dün, derneğimizi, hiçbir ücret talep etmeden, canlara açtık. Nişan törenlerini derneğimizde yaptılar. Halkımızla yaşamın her aşamasında birlikte olmayı ilke edindik. ” dedi.
 
Sultan KILIÇ                                               
[email protected]

 


SULTAN KILIÇ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56