RAHMİ YÜCE’NİN BASIN AÇIKLAMASI MİTİNGE DÖNÜŞTÜ

CHP Malatya il örgütü binasında basın açıklaması yapacağını duyuran Rahmi Yüce, parti binasının önündeki alana inmek zorunda kaldı.

RAHMİ YÜCE’NİN BASIN AÇIKLAMASI MİTİNGE DÖNÜŞTÜ
CHP Malatya il örgütü binasında basın açıklaması yapacağını duyuran Rahmi Yüce, parti binasının önündeki alana inmek zorunda kaldı.
CHP’den milletvekili aday adaylığını, bir basın açıklamasıyla duyurmayı planlayan Rahmi Yüce’nin basın açıklamasına halktan da yoğun ilgi olunca, konuklar parti binasına sığmadı. Rahmi Yüce, basın açıklamasını, kalabalık bir partili ve basın çalışanları karşısında, parti binasının önündeki alanda gerçekleştirdi.
12 Haziran’da halkımız, vereceği oylarla tarafını ve yarınlarını belirleyecektir. Ya laik, demokratik cumhuriyetten yana; demokrasinin noksansız uygulandığı, hukukun üstünlüğünün sağlandığı, herkesin işinin aşının olduğu, eğitiminin sağlığının sosyal devlet güvencesinde olduğu aydınlık Türkiye’den yana tavır koyacağız… Ya da 2002 yılından bu yana iki ileri bir geri şeklinde, cumhuriyetin tüm kazanımlarını sinsice yok etmeye çalışan, değişim dönüşüm adı altında, halkımızın gerçek taleplerinden uzak bir yönetim kurmaya çalışan AKP anlayışından yana tavır koyacağız, diyen CHP Milletvekili aday adayı Rahmi Yüce, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ülkemiz, uluslar arası finans çevrelerinin tatlı kârlar elde ettiği sıcak para cennetine dönmüştür. Cari açık, AKP işbaşına geldiğinde 700 milyon Dolar iken; 2011 yılında ise 45 milyar Dolar seviyesine çıkmıştır. Ülkemiz ekonomisi, AKP’den önce kendi kendisine yetebilen 8 dünya ülkesinden biriyken, şu anda buğday, mısır, tütün, şeker, et gibi temel tarım ve hayvancılık ürünlerini dışarıdan satın alır duruma düşürülmüştür. Köylümüz, çiftçimiz, yeterli maddi desteği ve bilgi desteğini AKP hükümetinden alamadığından, tarlasını ekemez; ekse de kâr edemez, hayvan besleyemez duruma gelmiştir. Böylece, işsizler ordusuna milyonlarca işsiz daha eklenmiştir.
Devletin tüm kurumlarında tarikat cemaat referansları ve kuşatma anlayışı ile kadrolaştılar. Üniversiteler, YÖK marifetiyle birer bilim yuvası olmaktan hızla uzaklaştırıldı.
Yargıda reform adı altında yapılan Anayasa değişikliği ile yargı, idarenin emrine verildi. Kadrolaşma faaliyetleri, burada da fütursuzca devam ettirildi.
Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun topluma sunduğu projeleri ve siyasal anlayışını uygulamaya koyabilmesi için yol arkadaşlarının nitelikli olması gerektiğine inanıyorum. Yol arkadaşlarımızın kafalarının ardında siyaset ticaret bağlantısı olmamalı. Siyaseti, zenginleşme, nüfuz etme aracı olarak kullanmamalılar.
Ben kavramı yerine biz kavramını benimsemeliler.
Etnik ve mezhepsel temelde siyaset yapmayı reddetmeliler. Tüm sorunlara, insan odaklı bakmayı bilmeliler.
Temsil ettiği ilin ve ülkenin genel sorunları hakkında çözüm üretebilecek bilgi ve donanıma, temsil yeteneğine sahip olabilmeliler.” şeklinde ilkelerini sıralayan Rahmi Yüce, aday adaylığını kamuoyuna duyurdu.
Sultan KILIÇ - Malatya
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56