ŞAH İBRAHİM VELİ SEMPOZYUMU DEVAM EDİYOR

Malatya'da, 1. Uluslararası Şah İbrahim Veli Sempozyumu ikinci gününde.

ŞAH İBRAHİM VELİ SEMPOZYUMU DEVAM EDİYOR
Malatya'da, 1. Uluslararası Şah İbrahim Veli Sempozyumu'nun ikinci gününde deyişler söylendi.
 
Yedi ülkeden katılımcıların yer aldığı 1. Uluslararası Şah İbrahim Veli Sempozyumu'nun ilk günü olan 29 Eylül'de Malatya'nın Kuluncak ilçesi Bicir Köyü'nde konserler ile etkinlikler başladı. Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliklerin bugünkü programına ise, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, CHP İl Başkanı Hüseyin Baştürk, Zeynel Abidin Vakfı Başkanı Erdoğan Ünverdi, bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
 
Deyişlerin söylendiği ve İran grubunun konseri ile bugün öğleden önceki program sona erdi.
 
Uluslararası Şah İbrahim Veli Sempozyumu'nun üçüncü günü olan 1 Ekim 2011 günü Ballıkaya (Mezirme) Köyü'nde cem töreni yapılacak. Toplantı öncesinde Yazıhan Fethiye Beldesinde Abuseyif Dede, Avlar köyünde Kabak Abdal ve Gürgür Dede türbeleri ziyaret edilecek.
 
Saat 10.00'da başlayacak olan etkinlik öncesinde müzik ve semah gösterisi yapılacak. Ev sahibi İnönü Üniversitesinden bir görevli, Hasan Gazi Öğütçü ve Seyfi Oktay birer konuşma yapacaklar. Gün boyu oturumlar gerçekleştirilecek.
 
1.Uluslararası Şah İbrahim Veli Sempozyumu'na, ABD, Almanya, İngiltere, Pakistan, İsveç, Norveç, İran ve Türkiye'den bilim adamları katılıyor.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56