SANIRIM BEN YANLIŞLIKLA FESTİVAL DEMİŞİM

‘Türkü Festivali düzenleyeceğiz’ diyen Kültür ve Turizm İl Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu, yanlışlıkla festival dediğini belirterek açıklamasını düzeltti. Müdürün bu düzeltmesini, konunun duyulması ve tepkiler üzerine yaptığı değerlendiriliyor.

SANIRIM BEN YANLIŞLIKLA FESTİVAL DEMİŞİM
İl Koordinasyon Kurulu toplantısında ‘Türkü Festivali düzenleyeceğiz’ diyen Kültür ve Turizm İl Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu, yanlışlıkla festival dediğini belirterek açıklamasını düzeltti.

Müdürün bu düzeltmesini, konunun duyulması ve tepkiler üzerine yaptığı değerlendiriliyor.

ARGUVAN’DAN DESTEK ALACAĞIZ
Türkiye'deki ilk ve tek "Türkü" festivali olma özelliği taşıyan, bu yönüyle gündeme gelen Arguvan’daki Türkü Festival’inin karşısına Malatya'nın çıkarılması olarak değerlendirilerek tepki görmesine karşın, Kabahasanoğlu, yaptığı açıklamada, "Sanırım ben yanlışlıkla festival dedim. Türkü Festivali değil, bu bir Türkü sempozyumu olacak. Sempozyum, bilimsel çalışmaların yapıldığı, bilimsel çalışmaların sonuçlarının tartışıldığı bir çalışmadır. Tabii ki türküyle renklendirilecek ama sempozyum olacak. Bu konuda Bayram Bilge Tekel'den ve Arguvan’dan destek alacağız" dedi.


Arguvanlılara da bir çağrıda bulunan Kabahasanoğlu, "Arguvanlı dostlarımıza, Arguvanlı bütün türkü sever dostlarımıza buradan selamlarımızı iletiyoruz. Türkü denilince tabi ki akla gelen yerlerden biri Arguvan'dır. Bunu bütün kalbimizle biliyoruz. Ben bu şehirde olmadan önce de Arguvan'ın türküde ne kadar başarılı olduğunu, ne kadar önemli işlere imza attıklarını ve türküyle küçük bir ilçenin ne kadar yükseldiğini gösterme adına Arguvan iyi bir örnektir. Arguvan türküleriyle elbette ki daha da ilerleyecektir. Malatya adına kent kültürünü zenginleştiren bir çalışma düşünürken, kesinlikle ilçelerimizin de zenginleşmesi bizim en büyük arzumuzdur. Bizim hedefimiz sadece bir sempozyumdur" şeklinde konuştu.

Malatya Haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56