ŞİMDİ SIRA BİZDE !

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün önüne Türkiye İmam Hatipliler Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti tarafından “Şimdi sıra bizde! Çocuklarımızı imam hatip okullarımıza kaydedelim” pankartı asıldı.

ŞİMDİ SIRA BİZDE !
İmam hatip okullarına kayıtların cuma hutbelerine konu olması, ÖNDER İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği’nin “Türkiye’nin gözbebeği olacak olan imam hatip liselerine kayıtta geç kalmayın” broşürleri hazırlamasının ardından; Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün önüne Türkiye İmam Hatipliler Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti tarafından “Şimdi sıra bizde! Çocuklarımızı imam hatip okullarımıza kaydedelim” pankartı asıldı.

İmam hatip okullarına kayıt kampanyaları Türkiye’nin her yerine yayılıyor. Sakarya’da Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü cuma hutbesinde okulunu tanıttı. Kastamonu’da cuma hutbesinde imam hatip okullarının kayıtları duyuruldu. İstanbul’da da aynı şekilde bir imam, cuma hutbesinde velilerin çocuklarını imam hatip ortaokuluna yazdırmalarını istedi. Ardından ÖNDER İmam Hatip Mensupları ve Mezunları Derneği, imam hatip okullarına ilişkin, “imam hatip liselerinin önündeki engeller kalkmıştır. İHL’den mezun olunca; hem dininiz her çeşit üniversiteye girebileceksiniz. Türkiye’nin gözbebeği olacak olan imam hatip liselerine kayıtta geç kalmayın” ifadelerinin yer aldığı broşürler hazırladı.

İmam hatip reklamları son alarak Malatya’da görüldü. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın aktardığı bilgiye göre, Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) ve İlim Yayma Cemiyeti Malatya şubeleri, Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün önüne, “Engeller kalktı, hasret bitti! Ümit nesli yetişsin diye imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulları açıldı. Hayırlı olsun. Şimdi sıra bizde! Çocuklarımızı imam hatip okullarımza kaydedelim” pankartı astı.

‘Twitter’dan propaganda’

ÖNDER’in Twitter hesabından kampanyayla ilgili olarak “Hem ölüleri hem diri ruhları yıkamam için baba beni imam hatibe gönder” tweet’i atıldı. ÖNDER’in twitter hesabında kampanyayla ilgili olarak şu bilgilere yer verildi: “Çocuklarımız, imam hatip ortaokulunu bitirdiğinde; hem yüce kitabımız Kuranıkerim’i öğrenecek, hem de Anadolu veya öğretmen lisesine gidebilecek, hem Hz. Peygamber Efendimizin hayatını öğrenebilecek, hem de fen lisesi veya imam hatip lisesine gidebilecek. Ayrıntılı bir şekilde dinimizi öğrenirken kaliteli bir eğitim için tercihiniz imam hatipten yana olsun. Müracaat eden hiçbir öğrenci açıkta kalmayacaktır.”

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56