TARIMDA HİBE PROGRAMI

Tarıma dayalı yatırımların desteklenmesini amaçlayan program çerçevesinde hibeye esas projelere, gerçek kişi başvurularında 150 bin lira, tüzel kişi başvuruları için ise 600 bin TL’ ye kadar destek sağlanacak.

TARIMDA HİBE PROGRAMI
Malatya Tarım İl Müdürlüğü tarafından kırsalda ekonomik bazı yatırımlarla toplu basınçlı sulama sistemi yatırımları desteklenecek. Tarıma dayalı yatırımların desteklenmesini amaçlayan program çerçevesinde hibeye esas projelere, gerçek kişi başvurularında 150 bin lira, tüzel kişi başvuruları için ise 600 bin TL’ ye kadar destek sağlanacak.

Tarım İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi hakkındaki tebliğin, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtildi. Programın ekonomik yatırımlar ve toplu basınçlı sulama sistemi yatırımlarını kapsadığı anlatılan açıklamada, ekonomik yatırımların destekleme programı çerçevesinde tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik yeni yatırım tesislerinin yapımı; kapasite artırımı ve teknoloji yenilenmesine yönelik yatırımlar, kısmen yapılmış yatırımların tamamlanmasına yönelik yatırımların desteklenmesi şeklinde olacağı dile getirildi.

Açıklamada: "Alternatif enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımına yönelik yatırımlar desteklenecek. Jeotermal, biyogaz, güneş ve rüzgâr enerjisi üretim tesisleri de hibe desteği kapsamındadır. Koyun, keçi ve manda konularında sabit yatırım projeleri de hibe kapsamında bulunmaktadır. Hibeye esas proje tutarı gerçek kişi başvurularında 150 bin lira, tüzel kişi başvuruları için 600 bin liradır. Başvurular önümüzdeki 60 gün içinde yapılabilecektir." dendi.
 
Sultan KILIÇ - Malatya
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56