VELİ AĞBABA İNSAN HAKLARI İHLALLERİNİ GÜNDEME GETİRDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya Milletvekili Veli Ağbaba İnsan Hakları Haftası dolayısıyla TBMM’nde bir basın açıklaması yaparak insan hakları ihlallerini gündeme getirdi.

VELİ AĞBABA İNSAN HAKLARI İHLALLERİNİ GÜNDEME GETİRDİ

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, dün parlamentoda Devrimci Karargâh örgütü davasının tutuklu sanıklarından Baha Okar’ın eşi Suzan Okar, 1994 yılında gözaltındayken kaybolan İrfan Bilgin’in kardeşi Kenan Bilgin, 1981 yılında idam edilen Veysel Güney’in ablası Meral Güney ve kaçak elektrik kullandığı savıyla tutuklanan ve kanser hastası olduğu belirtilen Basri Vardar’ın eşi Zekiye Vardar ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısını CHP İstanbul milletvekilleri Binnaz Toprak ve Melda Onur, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ile toplantıya destek için gelen BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü de izledi.

Ağbaba, AKP’nin 2011 yılındaki demokrasi ve insan hakları karnesinin çok zayıf olduğunu, dünyada terör örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklu bulunan kişilerin yarıya yakınının Türkiye cezaevlerinde yattığını söyledi. Toplantı ve gösteri yürüyüşlerine katıldıkları gerekçesiyle 2 bin 604 kişinin gözaltına alındığını, 500’e yakın öğrencinin cezaevinde bulunduğunu vurgulayan Ağbaba, yanındaki konuklarının insan hakkı ihlallerinin bizzat muhatabı olduğunu kaydetti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56