VELİ AĞBABA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CHP İl Başkanı Veli Ağbaba, il başkanlığından istifa ederek milletvekilliği için adaylığını açıkladı.

VELİ AĞBABA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
CHP İl Başkanı Veli Ağbaba, il başkanlığından istifa ederek milletvekilliği için adaylığını açıkladı. Ağbaba’yı destekleyen yüzlerce kişi parti binasına sığmayınca, açıklama bina önünde yapıldı.  
Basın açıklamasının CHP parti binasında yapılması planlanmıştı. Basın mensuplarının, partililerin ve Veli Ağbaba hayranlarının yoğunluğu dikkatlerden kaçmadı. Yüzlerce insan, parti binasına sığmayınca, bina önündeki meydana inildi. Yüzlerce partilinin katıldığı basın açıklaması, miting havası taşıyordu. Veli AĞBABA’nın bu durumdan mutlu olduğu, basın açıklamasına da yansıdı.
 
        CHP İl Başkanı Veli Ağbaba, alanda toplanan partililere ve halka, son kez il başkanı olarak hitap etti.

            SALONLARDAN ALANLARA İNİLDİ
Ağbaba: “Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı olarak son kez sizlerle beraberim. Bugün parti binasına sığmadığımız için buradayız. Bununla onur duyduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Malatya’da örgütümüzün, partimizin gelmiş olduğu durum bu. Başka bir şey söylemeye gerek yok. Hepinize tekrar saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

           ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI
Veli Ağbaba, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı nedeniyle gazetecilerin bayramını kutlayarak: “Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Bayramı. Burada bulunan, bulunmayan bütün çalışan gazetecilerimizin bayramını kutluyorum. Özellikle Malatya’nın yerel medyası, bizleri halkla buluşturarak, her zaman tarafsız bir çizgi içerisinde kendini koruyor.” dedi.
Bugüne kadar üstlendiği görevlerde kendisine destek veren ilçe başkanlarına, belediye başkanlarına, il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerine, kadın kollarına, gençlik kollarına ve tüm partililere teşekkür eden Veli Ağbaba, şöyle devam etti:
 
             ON YEDİ YILLIK MÜCADELE ve CHP’YE HİZMET
        “1994 yılında Belediye Meclis Üyeliği ve Grup Başkanlığı göreviyle başladığım siyasi yaşamım boyunca ahlaklı, erdemli, onurlu, siyaset yapmayı kendime ilke edindim. Partime ve sizlere 1995 yılında İl Saymanlığı, 1998’de İl Eğitim Sekreterliği görevinde bulunarak hizmet ettim. 1999’da siyasi hayatımın en onurlu görevi olduğuna inandığım İl Başkanlığı görevini üstlendim. Bu dönemde hem partime hem de sizlere hizmet etmekten onur duymakla beraber, önemli görevler yaptığıma inanmaktayım.

        2002’de Cumhuriyet Halk Partisi 3. sıra milletvekili adaylığım sırasında, partimizin 2 milletvekili çıkarmasında önemli katkılarım olduğunu düşünüyorum. 2003-2005 yılları arasında partimin bana vermiş olduğu Yüksek Disiplin Kurulu üyeliği de yine siyasi yaşamımın önemli bir dönüm noktasını oluşturdu.”
            
               “CHP’NİN İKTİDARINA HASRET KALDIK”
Tüm bu görevlere partili dostları ve yoldaşlarının katkılarıyla geldiğini belirten Ağbaba: “Gücü sizlerden aldım. Sizler hep yanımda olarak bana cesaret verdiniz. Bu süreçte hep Cumhuriyet Halk Partili olmanın bana kazandırdığı terbiye çerçevesinde çalıştım. Bana ulaşan herkese hiç ayrım göstermeksizin yardımcı olmaya çalıştım. Cumhuriyet Halk Partili olmanın ağır bedelini hep ödeyen bizler olduk, sizler oldunuz. Ülke o kadar kötü yönetildi ki ve o kadar kötü yönetiliyor ki; artık hepimiz, Atatürk ve İsmet İnönü’nün partisi CHP’nin iktidarına hasret kaldık.”
                         
                                KOLLARI SIVADIK
         “ Kurduğumuz Cumhuriyet ve onun kurumlarını bütünüyle yok etmeye başladılar. Sorumluluklarımız ağır, görevimiz güçtür. Hepimiz bir bütün olarak mutlaka bu gidişe ‘dur’ demek durumundayız. Bu bilinç ve duyarlılıkla 6 Mart 2010’da yeniden İl Başkanlığı görevine gelmemi isteyen sevgili partili dostlarımla birlikte; Malatya’da partimizle ilgili dağılan birliği toparlamak, kırgınlıkları, dargınlıkları gidermek, birleşmiş – kaynaşmış bir CHP kitlesi olmak için yeniden kolları sıvadık, göreve başladık.” diye konuştu.
           

                           GEZMEDİK, ULAŞMADIK YER BIRAKMADIK
         ‘Büyük Buluşma’ adıyla başlatılan çalışmalara, nüfus yoğunluğuna göre binlerce partiliyle toplantılar düzenlediklerini belirten İl Başkanı Ağbaba, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Gezmedik ilçe, belde, köy, mezra, mahalle bırakmadık. Elbette erişemediğimiz olanlar olmuştur. Ancak gece gündüz demeden parti birliği için çalıştık. CHP’li kitle dışındaki değerli yurttaşlarımıza, partimizin programını, ilkelerini anlatmaya çalıştık. Bu yeni il başkanlığım döneminde iki kurultay, bir referandum çalışması ve bir de Genel Başkan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı büyük miting düzenledik.”
 

         1977’DEN SONRAKİ EN GÖRKEMLİ MİTİNGİ DÜZENLEDİK
        “ Bu miting, CHP tarihinde Malatya’da 1977’deki Sayın Bülent Ecevit mitinginden sonraki en görkemli miting oldu. En kitlesel,  katılımı en yüksek, kadınların ve gençlerin yüksek oranda katıldığı miting oldu.
Ardından, 12 Eylül Referandum çalışmalarına başladık. 26’sı merkez mahalle olmak üzere 186 yerde toplantılar düzenledik. Bunların bir bölümü miting havasında geçti.”
 
        İSTEMEYEREK KIRDIKLARIM, BENİ BAĞIŞLASINLAR
        “17 yıllık siyasi birikim ve deneyimleriyle milletvekilliğine aday olduğunu açıklayan Veli Ağbaba, şunları söyledi: “1994’ten 2011 Ocak ayına kadar yaklaşık 17 yıllık bir siyasi geçmişin, elbette ki doğruları yanında, yanlışları da olacaktır. Ben, elimden geldiğince sizlere layık olmaya çalıştım. Karşılayamadığım taleplerden, iktidar olmayışımızdan kaynaklı çözemediğim sorunlardan ötürü kırdığım, incittiğim dostlarım varsa onların beni bağışlamalarını istiyorum.”
            
                          İŞTE MAKÛS TARİHİ DEĞİŞTİRME FIRSATI
        “12 Haziran 2011’de yapılacak milletvekili genel seçimleri ile ülkenin makûs tarihini değiştirmek için partimiz; Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde iktidara yürüyor. Ben de bu iktidar koşusunun Malatya neferi olarak yola çıkıyorum. Beynimde ve yüreğimde 17 yıllık siyasal birikim, tecrübe ve emek; arkamda ise, her koşulda Cumhuriyet Halk Partili olmanın cefasını çeken, hiçbir şahsi beklentisi olmayan siz değerli partili dostlarım var. Sosyal demokratlar, solcular, devrimciler var. Bu duygularla İl Başkanlığı görevimden ayrılarak milletvekili genel seçimlerinde aday olmak üzere yeni bir görev, yeni bir mücadele başlatıyorum.”
                                “SÖZ SİZDE, SIRA SİZDE”
 
        “17 yıl boyunca partim için, sizler için ben üzerime düşen her şeyi yaptım. Artık bundan sonra söz sizde, sıra sizde. Hepinize en derin saygılarımı sunarak, bu iktidar yürüyüşünde hepimize başarılar diliyorum. Hepinizi tekrar sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”
 
                           VELİ AĞBABA’YA TEŞEKKÜR
        Ağbaba’nın ardından kürsüye gelen İl Başkan Vekili Enver Kiraz, yaptığı konuşmasında,  verdiği emeklerden dolayı Ağbaba’ya teşekkür ederek: “Sayın başkanım, 17 yıllık mücadelenizle Malatya’da Cumhuriyet Halk Partisi adına önemli hizmetlerde bulundunuz. Partimizi Malatya’da büyütmek adına, dargınlıkları, küskünlükleri giderdiniz. Bize güzel günler vaat eden bir yol açmak için çaba sarf ettiniz. Birlikte çıktığımız yolculuğumuz devam ediyor. Başta il yöneticilerimiz olmak üzere bütün örgütümüzle bu hizmetlerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki yolculuğunuzda başarılar diliyoruz. Yolunuz, yolumuz açık olsun. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarını birlikte kurmak dileğiyle, tüm katılanlara saygılarımı sunuyorum” dedi. Bir buket çiçek sundu.
           

                     50 YILLIK CHP ÜYESİ İSMET KOÇER’E PLAKET
         CHP üyeliğinde 50. yılını dolduran İsmet Koçer’e, Ağbaba plaket verdi. Veli Ağbaba, CHP’ye gönül vererek elli yıl hizmet ettiği için İsmet Koçer’e teşekkür etti, Koçer’i kutladı. Basın açıklamasının ardından tüm partililerle ve basın açıklamasına katılanlarla tek tek tokalaşan Veli Ağbaba, verdikleri desteklerden dolayı tüm konuklara teşekkür etti.
10 Ocak 2011Sultan KILIÇ
– MALATYA     

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56