YAŞI KÜÇÜK KÜLTÜR REHBERLERİ, ARTIK SERTİFİKALI

Malatya Kültür ve Yaşam Derneği tarafından hazırlanan “Kültür Projesi” kapsamında KÜRE (Kültür Rehberleri) yetiştirme kursunun beş haftalık eğitimi tamamlandı.

YAŞI KÜÇÜK KÜLTÜR REHBERLERİ, ARTIK SERTİFİKALI
  
Malatya Kültür ve Yaşam Derneği tarafından hazırlanan “Kültür Projesi” kapsamında KÜRE (Kültür Rehberleri) yetiştirme kursunun beş haftalık eğitimi tamamlandı. Üç haftası teorik, iki haftası uygulamalı kursun sonunda 26 öğrenciye kültür rehberi sertifikaları, İl Özel İdaresi salonunda düzenlenen törenle verildi.
 
Sertifika töreninden önce öğrencilere Dr. Suat Yalçınsoy tarafından slayt eşliğinde bir sunum yapıldı. Sunumun konusu “Sağlıklı ve Etkili İletişim”di.
 
Sağlıklı ve etkili iletişin yolları, yöntemleri konusu iletildikten sonra belgelerin verileceği törene geçildi.
 
Törenin sunumunu Kültür ve Yaşam Derneği Üyesi Funda Kurt yaptı. Öğrencilerden ikisi, kurs kapsamında gezdikleri Malatya’nın tarihsel, kültürel değerlerini anlattılar.
 
Konuklar arasında bulunan Malatya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, İl Genel Meclisi Başkanı M. Naci Şavata, ESOB Başkanı Şevket Keskin; öğrencilere ve kursa katkı sunan eğitmenlere belgelerini takdim ettiler.
 
Öğrencilerin eğitimine katkıda bulunan KUDEB Başkanı Levent İskenderoğlu, İl Kültür ve Türizm Müdürlüğü Görevlisi Bülent Korkmaz, KUDEB Görevlisi Arkeolog Canan Akel, KUDEB Görevlisi B. Bayram Güngör’e teşekkür belgeleri sunuldu.
 
Törende konuşan Malatya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu:
 
Üzerinde yaşadığımız Anadolu toprakları, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Malatya’daki Aslantepe, Battalgazi ve Caferhöyük yerleşkelerinde yedi sekiz bin yıllık uygarlık tarihinin varlığını biliyoruz. Bu topraklara sahip çıkmak, bu toprakları korumak kadar, bu topraklarda gelişen kültürel birikimleri yeni nesillere taşımak da çok önemlidir.
 
Proje kapsamında kültürel değerlerimizin çocuklarımız öğretilmesi çok güzel. Bu eğitimli çocuklarımız da tarihimizi, bizden sonraki kuşaklara aktaracaklar. Projede emeği geçen herkese, özellikle Yaşar Karaaslan Bey’e teşekkür ediyorum.” dedi.
 
 
Sultan KILIÇ - MalatyaYorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56