YEŞİLYURTLU (ÇIRMIHTI) GİRİŞİMCİ KADINLARIN AZET BACI’SI VE HAMDİ DAYI’SI

Yeşilyurt (Çırmıhtı) Girişimci Kadınlar Derneği üyeleri, otantik giysili minyatür Azet Bacı ile Hamdi Dayı’yı Türkiye’ye tanıtma iddiasındalar.

YEŞİLYURTLU (ÇIRMIHTI) GİRİŞİMCİ KADINLARIN AZET BACI’SI VE HAMDİ DAYI’SI
                     Yeşilyurt (Çırmıhtı) Girişimci Kadınlar Derneği üyeleri, otantik giysili minyatür Azet Bacı ile Hamdi Dayı’yı Türkiye’ye tanıtma iddiasındalar.
Dernek yerinin kirasını veremeseler de telefonları kesilmiş olsa da direniyorlar. Derneklerinin kapanmaması için direniyorlar. Derneğin bir aylık kirasını Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, kişisel tasarrufundan ödemiş. Bir aylık kirayı, Malatya Sanayi ve Ticaret Odası, kurum olarak ödemiş. Ne zaman kirayı denkleştiremeseler, eksiklerini tamamlamak üzere Yeşilyurt’taki Büyük Eczane’nin sahibi Eczacı İrfan Özgel koşmuş yardımlarına. Bu yardımlara teşekkür ediyorlar, çoğu ilkokul mezunu bile olmayan girişimci, becerikli, çalışkan kadınlar.
Oysa onlar, yardımlarla değil, kendi emekleriyle ayakta kalmak istiyorlar. Yeşilyurt Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Refiye Uçar: “Yirmi dört saat çalışmaya razıyız. Üretmek istiyoruz. Her çeşit yemek, pasta, tatlı, erzak hazırlıyoruz. Kına sepetleri, ahşap sandıklar yapıyoruz. Yeşilyurt hatırası, porselen tabaklar boyuyoruz. Şimdi de otantik giysili Azet Bacı ve Hamdi Dayı minyatürleri hazırlıyoruz. Her parçasını özenerek, el emeğimizle hazırlıyoruz. Bu ürünlerimiz, sadece Malatya’da değil Malatya dışında da marka olabilir.
İl Kültür Müdürü Bahattin Kabahasanoğlu, yeni kültür merkezinde ürün tanıtımımızı yapabileceğimiz bir stant ve il dışındaki fuarlara bizi de davet etme sözünü verdi. Bu çalışmamızı önemsediğini söyledi. Umutluyuz, Azet Bacı ve Hamdi Dayı ile yola çıktık. Diğer ürünlerimizin kalitesi konusunda da iddialıyız.
Yeter ki ürünlerimizin pazarlanması, tanıtılması için bize yol gösterilsin; bu konuda yardım edilsin. Biz yardımı, ürünlerimizin pazarlanması konusunda istiyoruz. ” şeklinde konuştu.
 
Sultan KILIÇ - Malatya
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56