YONCALI BARAJININ MÜTEAHİT FİRMASI LİBYADA İFLAS ETMİŞ

DSİ Bölge Müdürü Nevzat Aksu, Yoncalı Barajı'nın inşaatının müteahhit firmanın Libya'daki olaylar nedeniyle iflas ettiğini belirterek 'Müteahhitin bu nedenle işe başlayamaması, işin sözleşme hükümleri gereğince feshini gündeme getirmektedir, bu durumda gövde revizyonu nedeniyle de proje değişikliği bağlı yeniden proje ve yapım ihalesi yapılması zorunluluğu doğmaktadır’ dedi.

YONCALI BARAJININ MÜTEAHİT FİRMASI LİBYADA İFLAS ETMİŞ
Malatya İl Koordinasyon Kurulu 2011 yılı 3. ve son dönem toplantısında DSİ Bölge Müdürü Nevzat Aksu  Yoncalı Barajı hakkında bilgi verdi. 

DSİ Bölge Müdürü Nevzat Aksu, Yoncalı Barajı'nın inşaatının müteahhit firmanın Libya'daki olaylar nedeniyle iflas ettiğini belirterek 'Müteahhitin bu nedenle işe başlayamaması, işin sözleşme hükümleri gereğince feshini gündeme getirmektedir' dedi. 

Arguvan için büyük önem taşıyan Yoncalı Barajı’nın son durumu hakkında da bilgi veren Aksu, ‘Yoncalı Barajı’nı geçen yıl iz’den çıkardık. Başlangıçta 120 bin dönüm araziyi sulayacak şekilde projelendirilen baraj inşaatında müteahhitten kaynaklanan sorunlar var. Libya’daki olaylardan etkilenen müteahhit firma iflas etmiş. Müteahhitin bu nedenle işe başlayamaması, işin sözleşme hükümleri gereğince feshini gündeme getirmektedir. Bu durumda gövde revizyonu nedeniyle de proje değişikliği bağlı  yeniden proje ve yapım ihalesi yapılması zorunluluğu doğmaktadır’ dedi.

Aksu, Yoncalı Barajı’nın teknik ve mali yönden daha rantabl hale getirilmesi için proje revizyon çalışmalarına başlandığını, bu kapsamda barajın sulama sahasının 187 870 dönüme çıkarıldığını, bugün itibariyle projede fiziki gerçekleşme oranının %25 seviyesinde olduğunu açıkladı.
 

Malatya Haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56