ZAMANIN GEREKTİRDİĞİ DEĞİŞİMLER

Ben ölürsem üç yemeğimi yapma diyen Annesinin vasiyetine uyarak yapacağı masraf karşılığındaki parayı Atmalılar Okuluna giderek okul müdür yardımcısına teslim etti.

ZAMANIN GEREKTİRDİĞİ DEĞİŞİMLER
Malatya Atmalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği cenazelerde verilen üç yemeğini kaldırılması konusunda kısmen bir çalışma yürütür. Gerekçesi ise şöyle açıklanıyordu.
 
"Eskiden yeterli iletişim ve ulaşım araçları yoktu. Cenaze olduğunda haberdar olup yetişmek zordu. Üç gün içinde haber yayılır ve üç yemeği yapılarak cenazeye katılamayanlar gelip taziyelerini yerine getirirlerdi. Artık gerek mesaj yolu gerekse telefon ağının yaygınlaşması sonucu ve ulaşım imkanları kolayca sağladığından dolayı bu uygulamanın zamanla kaldırılması konusunda öne çıkan fikirler dile getirildi." 
 
Herkes katılmamış olsa da bu uygulama koşullar gereği kısmen olsa da taraf buldu. Atmalılar Dernek Başkanı Mehmet Ali Başıbüyük ile bu konuda görüş alışverişinde bulunurken annesi Gülü "Oğlum ben ölürsem üç yemeğimi yapma. O parayı götür Atmalılar Okula bağışta bulun" diyerek bu konuda bize destek verdi.
 
Mehmet Ali Başıbüyük annesinin vasiyetine uyarak yapacağı masraf karşılığındaki parayı Atmalılar Okuluna giderek okul müdür yardımcısına teslim etti. Gülü Başıbüyük'ün vasiyetini de yerine getirmiş oldu.  
 
Zamanın gerektirdiği bazı değişimleri toplumsal dayanışma adına farklı şekillerde uygulanması gerektirdiğine dair güzel bir örnek. Umarım bu konuda duyarlı insanların toplumsal dayanışma adına benzer örneklerin giderek çoğalarak devam etmesidir. Umarım Gülü Başıbüyük bu duyarlığı olumlu bir örnek olarak yansımış olsun.
 
RIZA PARLAK


 
 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2016, 10:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56