ÖNCE DEVLET VE TEPESİNDEKİLER //

       Ülke de umutların dağıtıldığı milyonların düşünüp karar vereceği bir sürece girildi demektir.. Kala kala şunun şurası  bir aydan az bir süre kaldı.. Gün ve saatler sayılmaya başladı bile..,
      Düşünüp karar dedim, acaba öyle mi olacak, ya da ‘’hatır, menfaat, ahbap çavuş ilişkileri mi, kararda daha etkin bir yer alıp ve sonuçta ‘’ben ve biz sandıktan çıktık mı dedirtecek ..                     
      Meydanların dolup taşmaya başladığı görüldü artık.  Ancak;
     -İktidarın adayının karşısına biz de varız bu işe deyip (Sayın  İhsanoğlu, S. Demitaş ) de meydanlardalar..
     Halk olan herkes tarafından bir boşluğun doldurulması söz konusu.. ‘’ Mozaik çok dilli ve renkli Türkiye de yan yana yaşamış ve ötekileştirilmemiş yurttaşlar olarak çağdaş bir hukuk sisteminin güvencesinde yaşıyor olmak…
     Türkiye nin de yıllardır üyesi bulunduğu BMM hukukunda bu esas olarak alınıyor ve her üç sayın adaylarca da biniyor olsa gerek..
     Tayyip Bey den bu konuda emin gözükmeyen belli bir çoğunluğun olduğu kesin, Ancak Diğer her üç adaydan da ‘’ülke çağa açılmalıdır’’ gibi mesajları  verilmektedir..
     Peki, Neden S. Tayip Bey aynı vaadlerde bulunur olsa da, bazı  kesimler farklı görüş beyan etmekteler, çünkü ‘’Tayyip Beyin  12 yıllık ülke politikası bilindiği üzere (Sözcü Gaztesinin 2 Temmuz 2014 sayısında baş sayfada uygulanan politikalar ve gelinen nokta da anlatıldı ..
     İşin doğrusu, ‘’ Sayın CHP Genel Başkanı K. Kılşdaroğlu nun sık sık da altını çizerek dediği gibi ‘’Yurtta herkesi kucaklayacak çağdaş birisi  tercih edilmelidir..’’
      Çağımız bir zıtlaşma ve inatlaşma çağı kesinlikle değil.. ‘’Dil, din, gibi ve renk alz eden  farklılıklar, sınıflı bir sistemde  çıkar partilerinin çıkarına malzeme edilmemelidir.. Devlet ve onun tepesinde duran birileri için ‘’Yurt ta önce ‘’İnsan yaşamı ve koruyucu hukukunun takibi esas olmalıdır, diye düşünüyoruz..   
     Çok partili sistemler ‘’Yargı Yasama Yürütme ve onlara bağlı kurum ve kuruluşların insancıl açıdan kurallara bağlı olma esası demokrasilerde olmazsa olmazlardandır diye bilinmektedir..
 
    ‘’ Yani, Önce insan ve ona laik huzurlu bir dünya asıl devletler politikası olmalıdır, diye düşünmekteyiz..
 
       11.07.2014
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56