SAVAŞA HAYIR SESLER İNSANCA BİR HAYKIRIŞTIR

       Sömürüden yana, insan hak ve hukukuna saygıyı, kusur ve kabahat sayanlar,son iki yıldır orta doğuda ‘’Arap Baharı deyip nice can ve mala kıyıp olmadık fırtınalar kopardılar..
      O ortamda savaş çığırtkanlığı yapmayı üstlenen birileri,‘’iki emperyalist süper gücün işe ara verme anlaşmaları sonunda, birileri ortalarda ‘’şiir okumaya türkü çığırmaya başladılar..
       Bakın, okumaya demedim, o işi üstlenen birileri ‘’şiir okumak türkü söylemek şöyle dursun, onlar halkların asıl malı olan ‘’türkü ve şiir den de rahatsız ve ta başından karşıdırlar..
      Öykünmek istediklerinde savaş  çığırtkanlığı yaptıkları aynı ağızla türküyü de şiiri de ‘’muhalifleri olan halkları kandırmak için, çığırırlar..
       Biraz geriye yakın tarihimize bakıldığında, ‘’1990 nın başında, doğudan batıya kapıların açılıp duvarların da aşılmasıyla, bu tip oyunların oynanacağı tüm dünyaca anlaşılır olmalıydı..
       Gelişmekte yani ‘’gerilerde tutulup bırakılmış ülkeler daha da gerilere itilerek sömürücü işbirlikçilerin ellerinde birer oyuncak edildiler..
 
        Öyleyken, savaş çığırtkanlığı yapan ağızlar, halkların asıl dili olan ‘’Türkü ve şiirler i’’  öykünerek okumaya ne yakışırlar ve nede laiktirler..
 
        Türkülerimiz ve şiirlerimiz  sanat ve edebiyatta ‘’çağı kovalayan’’ ustaların dilinden dökülür  ve de onlara özgüdür..
        Pis düzenlerinde aç ve sefil bıraktıkları fakır fukaraların çocuklarını ‘’birilerinin daha da palazlanması pahasına’’ ölüme gönderir ölenlere ‘’şehit yaralı ve sakat kalanlara gazi derler..
        Altıda boş üstü de boş, o laflarla halklara teselli dağıtırlar..
        (Savaşa hayır sesler insanca bir haykırıştır.) Artık duymalıdırlar, yok duymuyorlar ise, önce ön saflara kendi çocuklarını koyup savaştırmaları gerekir, çünkü kan katran her ne kazanacaklar ise, paylaşacak olanlarda yine kendi sınıflarından olan saftakilerdir..
 
   Saygılarımla.       

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56