1 MAYIS TAKSİMDE KUTLANACAK

Emek örgütleri birliktelik sağlayamadı. DİSK ve KESK İstanbul’da, Türk-İş İzmir’de, Hak-İş Ankara’da kutlayacak

1 MAYIS TAKSİMDE KUTLANACAK
1 Mayıs’ta Taksim’deyiz’

Emek örgütleri birliktelik sağlayamadı. DİSK ve KESK İstanbul’da, Türk-İş İzmir’de, Hak-İş Ankara’da kutlayacak

DİSK, KESK, TMMOB, TTB’nin de aralarında olduğu emek ve meslek örgütleri, işçi sınıfının birlik ve dayanışma günü 1 Mayısı Taksim Meydanında kutlama kararı aldı. Türk-İş, Hak-İş, Memur-Sen, Türkiye Kamu-Sen ve Birleşik Kamu-İş ise 1 Mayısı Ankara ve İzmir’de kutlayacak.

1 Mayıs Tertip Komitesi üyeleri, Taksim Gezi Parkında biraraya geldi. Eyleme, DİSK Genel Başkanı Erol Ekici, KESK Genel Başkanı Lami Özgen, TMMOB Başkanı Mehmet Soğan ve TTB Merkez Konsey Üyesi Dr. Hüseyin Demirdizen de katıldı. Eylemciler adına basın açıklaması yapan DİSK Genel Başkanı Erol Ekici, 1 Mayıs 2012nin emeğin kazanılmış haklarına yönelik yeni saldırıların gündeme geldiği bir dönemde gerçekleştiğini belirtti. Her türlü hak arama çabasının baskı ve şiddet ile durdurulmak istendiğini vurgulayan Ekici, 1 Mayıs alanlarını, milyonların adalet isteğinin kürsüleri haline dönüştüreceğiz ve taleplerimizle, rengârenk bayraklarımızla, türkülerimizle, halaylarımızla Taksim 1 Mayıs Alanında olacağız dedi.

5 sendikadan ortak açıklama

Türk-İş, Hak-İş, Memur-Sen, Türkiye Kamu-Sen ve Birleşik Kamu-İş ise 1 Mayısı Ankara ve İzmir’de ortak kutlama kararı aldı. 5 konfederasyon adına yapılan ortak açıklamada, Türk-İş, Türkiye Kamu-Sen ve Birleşik Kamu-İşin, 1 Mayısı merkezi olarak İzmir Bornova Meydanında; Hak-İş ve Memur-Senin ise merkezi olarak Ankara Tandoğan Meydanında kutlayacakları belirtildi. Açıklamada, Ankara ve İzmir dışında ortaklaşılabilecek tüm bölgelerde kutlamaların katılımcı diğer emek ve meslek örgütleriyle ve emeğe gönül verenlerle gerçekleştirileceği belirtildi.

Cumhuriyet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56