12 EYLÜL HALKIN İRADESİNE VURULMUŞ BİR DARBEDİR

Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz 12 Eylül 1980’de gerçekleştirilen askeri darbe halkın iradesine vurulmuş bir darbedir.

12 EYLÜL HALKIN İRADESİNE VURULMUŞ BİR DARBEDİR
Bugün ,siyasi istikrarsızlık,  güvenlik sorunları, ekonomik bunalım sebepleri  bahane gösterilerek gerçekleştirilen  12 Eylül darbesinin 33. Yıldönümü. 12 Eylül 1980’de gerçekleştirilen askeri darbe  halkın iradesine vurulmuş bir darbedir.

Darbe sonucunda aydınlar, eğitimciler, sanatçılar, gazeteciler, öğrenciler  bilim yuvaları suçlu ilan edilmiş, aralarında 17 yaşındayken yaşı büyütülerek hayattan koparılan Erdal Eren’in de bulunduğu 50 kişi asılmış, binlerce kişi tutuklanmış, milyonlarca kişi fişlenmiştir.

Bugünlerde 12 Eylül darbesiyle hesaplaştıkları naraları atanların 12 Eylül ile hesaplaşmalarının mümkün olmadığını yıllardır ifade ediyoruz. Nasıl hesaplaşsınlar,  zaten kendileri bizzat 12 Eylül’lerin ürünü olanlar neyle hesaplaşacaklar? Referandumlarda 12 Eylül’ün hesabını sormak için oy isteyenlerin o günleri ve darbeci generalleri aratan uygulamalara imza attıklarını tüm Dünya yakından izliyor.

Hak, eşitlik, özgürlük isteyen binlerce kişinin üzerine polis eliyle gazla, copla, tazyikli suyla gidenlerin darbecilerden ne farkı var?

YÖK yerinde dururken, seçim barajı %10’ken, dokunulmazlıklar hala tartışılıyorken   12 Eylül’ün izlerinin silindiğini söyleyenler en yalın ifadeyle halkımızı kandırıyorlar.

Türkiye’nin demokrasi kalesi  CHP, darbelerin bütün izleriyle silinmesi için, gerçek anlamda demokrasiyi ve özgürlükleri hayata geçirmek için mücadelesine devam ediyor. Bundan sonra da mücadelesine devam edecektir.

 ENVER KİRAZ                                                                             
CHP İL BAŞKANI

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56