19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANACAK

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta törenlerle kutlanacak.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANACAK

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta törenlerle kutlanacak. Samsun’da Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından Büyük Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da karaya çıkmasını temsilen şanlı bayrağımızın karaya çıkarılış töreni gerçekleştirilecek. Ata’nın Samsun’a çıkışı sonrasında ikametgâhına ayrılan ve Gazi Müzesi olarak düzenlenen tarihi binaya Kurtuluş Yolu’ndan yürüyüş yapılacak.

Ankara’da törenler saat 07.00’de başlayıp, saat 24.00’te sona erecek. Kutlama programı kapsamında bugün Anıtkabir, Atatürk Anıtı ve 19 Mayıs Stadyumu’nda tören düzenlenecek. Anıtkabir’de saat 10.00’da yapılacak olan geçit töreni, beden eğitimi ve spor gösterileri icra edilecek.

Samsun’da tören

Samsun’da törenler 19 Mayıs Stadyumu’nda gerçekleştirilecek. Törende, Türk Hava Kuvvetleri ve Türk Yıldızları gösteri ekibi ile güç ve cesaretin sembolüF-16 Solo Türkgösteri ekibi Doğu Park’ta bayram etkinliklerine zenginlik katacak. Etkinlikler, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Doğum Günü Kutlaması ve sanatçı Mustafa Ceceli’nin halk konseri ile Cumhuriyet Meydanı’nda devam edecek.

Atakum Belediyesi tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde ise Atakum Eğitim ve Eğlence Merkezi’nde “Ulusal Bağımsızlık” konulu panel düzenlenecek. Panele konuşmacı olarak ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, siyaset bilimci İlter Ertuğrul katılacak. Atakum sahilinde de Selda Bağcan konser verecek.

İzmir’de buzda bayram

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, İzmir’de renkli etkinliklerle kutlanacak. Cumhuriyet Alanı’ndaki resmi program saat 08.30’da, Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başlayacak. Saat 09.30’da da Atatürk Stadyumu’nda gösteriler gerçekleştirilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği program da saat 16.00’da Bornova’daki buz pistinde başlayacak. Bireysel dans gösterilerinin ardından çiftlerde Özgür Yeşilöz ve Didem Çelen’in Artistik buz patenigösterisi seyircilerle buluşacak. Senkronize ve toplu buz pateni gösterileri görsel bir şölen sunacak. Etkinlikler kapsamında “Gripinmüzik grubu da saat 20.30’da Gündoğdu Meydanı’nda konser verecek.

İstanbul’da çeşitli etkinlikler

İstanbul’da, kutlamalar kapsamında, “Fener Alayı Yürüyüşü”leri, paneller, açık oturumlar, tiyatro gösterileri gerçekleştirilecek. Beşiktaş Akaretler Şair Nedim Parkı önünden başlayarak, Beşiktaş Meydanı’nda sona erecek Fener Alayı Yürüyüşüdolayısıyla bugün saat 19.30’dan itibaren Şair Nedim, Nüzhetiye ve Süleyman Seba caddeleri, geçişler esnasında trafiğe kapalı olacak.

92. yıldönümü coşkusu Adana’da da yaşanıyor. Bugün 09.00’da Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenkler bırakıldıktan sonra saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak. Büyük kutlama töreni ise 18.30’da 5 Ocak Stadı’nda gerçekleşecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56