30 AĞUSTOS ZAFERİNİN 90. YILDÖNÜMÜ

Bağımsız Türkiye’nin ve devrimlerin önünü açan 30 Ağustos Zaferi’nin 90. yıldönümü

30 AĞUSTOS ZAFERİNİN 90. YILDÖNÜMÜ

30 Ağustos Zafer Bayramı yurdun dört bir yanında “Cumhuriyete sahip çıkma” vurgusuyla kutlanacak.

Ankara’daki kutlamalar, 08.45’te Anıtkabir’de başlayacak. Atatürk’ün mozolesine çelenk konulmasının ardından saat 11.15’te, TBMM Başkanı Cemil Çiçek başkanlığındaki heyet, Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek geçit törenine katılacak.Daha sonra Çiçek ve devlet erkânı, saat 16.00’da Kara Harp Okulu’ndaki törenlere katılacak.

İstanbul’daki kutlamalar çerçevesinde Beşiktaş Belediyesi de fener alayı düzenleyecek. Saat 19.30’da Akmerkez yanında bir araya gelecek olan halk, Arnavutköy’deki Ömer Güven Parkı’na yürüyecek. Kartal Belediyesi ise 19.30’da Kartallı Kâzım Meydanı’ndan Kartal Meydanı’na “Zafer Yürüyüşü” gerçekleştirecek. CHP ilçe örgütlerinin Atatürk anıtlarına çelenk koyma başvurusunun reddedilmesi CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve partililerin katılımıyla protesto edilecek. 12.00’de Kartal Atatürk Anıtı’na ve Kartal Kaymakamlığı’na çelenk bırakacak CHP’liler, “Ulusal bayramlarımızın yasaklanmasına izin vermeyeceğiz” diyecek. İşçi Partisi üyeleri de “Halk Yürüyüşü” gerçekleştirecek. Yürüyüş, 19.00’da Ümraniye Haldun Alagaş Spor Salonu önünde başlayacak.

İzmir’de de siyasi partiler, meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşlarının ortak girişimiyle bugün, resmi törenlere alternatif bir kutlama yapılacak. Çok sayıda yurttaşın katılımının beklendiği etkinlikte, saat 13.00’te Büyükşehir Belediyesi önünde buluşulacak. Daha sonra Cumhuriyet Alanı’na yürüyecek yurttaşlar, Atatürk Anıtı’na çelenk koyacak.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56