30 AĞUSTOS’UN 88. YILDÖNÜMÜ

Kurtuluş Savaşı’nı taçlandıran 30 Ağustos’u kutluyoruz

30 AĞUSTOS’UN 88. YILDÖNÜMÜ
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 88.Yıldönümü, bugün başta başkent Ankara olmak üzere tüm yurtta, dış temsilciliklerde ve KKTC’de törenlerle kutlanacak. 

‘30 Ağustos birliktir, kardeşliktir’

Başkentteki kutlamalar kapsamındaki ilk tören 08.45’te Anıtkabir’de gerçekleştirilecek. Devlet protokolünce mozaleye çelenk konulacak.

İstanbul’daki kutlamalar kapsamında, 09.30’da Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk sunularak saygı duruşunda bulunulacak. İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrak çekilecek.

İzmir’deki törenler, saat 09.30’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlayacak.

Adana’de ilk tören bugün 08.00’de Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleşecek.


GENELKURMAY BAŞKANININ 30 AĞUSTOS MESAJI

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, göreve gelmesinin ardından yayımladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, Cumhuriyetimizin üniter-devlet, ulus-devlet ve laik-devlet yapısıyla Atatürkçü düşünce sisteminin rehberliğinde güvence altına alınan ilerleyişimiz duraksamadan devam edecektirderken, TSK’nin Cumhuriyeti koruma ve kollama görevine de atıf yaptı. Koşaner, TSK mensupları, askerlik mesleğinin omuzlarına yüklediği görevin bilinci ve yasal sorumluluklarının gereğiyle hareket ederken daima yanında hissettiği yüce ulusumuzun kendisine olan güveninden güç almıştır. TSKnin aleyhindeki her çabanın hedefinde, bağımsızlığı, bütünlüğü ve bölünmezliği ile Türkiye Cumhuriyetinin olduğu unutulmamalıdırdedi.

Koşaner şunları şu ifadeleri kullandı: Büyük zorluklara ve fedakârlıklara katlanılarak kazanılan bu zafer, Cumhuriyetin yeni ve sağlam esaslarıyla perçinlenerek Türk milletinin çağdaş uygarlık yolundaki ilerleyişinin başlangıcı olmuştur. Cumhuriyetimizin üniter-devlet, ulus-devlet ve laik-devlet yapısıyla Atatürkçü düşünce sisteminin rehberliğinde güvence altına alınan bu ilerleyişimiz duraksamadan devam edecektir. Sarsılmaz bir birlik ve vatana adanmışlık ruhuyla kenetlenmiş TSK mensupları, askerlik mesleğinin omuzlarına yüklediği görevin bilinci ve yasal sorumluluklarının gereğiyle hareket ederken daima yanında hissettiği yüce ulusumuzun kendisine olan güveninden güç almıştır. TSKnin bu güvene gölge düşürecek hiçbir çabaya bugüne kadar destek vermediğini ve bundan sonra da vermeyeceğini yüce ulusumuz çok iyi bilmektedir. Bu nedenle, TSKnin aleyhindeki her çabanın hedefinde, bağımsızlığı, bütünlüğü ve bölünmezliği ile Türkiye Cumhuriyeti’nin olduğu unutulmamalıdır.”

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56