AÇLIK GREVİNDEKİLERE HÜCRE TEHDİDİ

AKP açlık grevine 'çözümü' buldu: Mahkumlar hücreye atılmakla tehdit ediliyor!

AÇLIK GREVİNDEKİLERE HÜCRE TEHDİDİ

Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde 22 Eylül'den bu yana açlık grevinde olan 10 kadın tutuklu, tekli hücrelere konulmakla tehdit ediliyor. Kadın tutuklular ise, "Her koşulda direnişimizi sürdüreceğiz" diyor.

ANF'nin haberine göre, AKP Hükümeti'nin 54. gününde devam eden açlık grevleri karşısındaki "çözüm" planı, direnişçilere zorla müdahale etmek. Bunun için Şakran ve Silivri cezaevlerinde tutukluları, eylemin başında tekli hücrelere koyarak hazırlık yapan AKP Hükümeti, diğer cezaevlerinde de tutukluları sürekli tehdit ediyor. Bu cezaevlerinden biri de Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi.

Bu cezaevinde kadın tutuklular Fatma Koçak, Ayşe Oyman, Melek Dolaz, Ayşe Güney, Semra Tekin, Çimen Türk, Canan Güler, Nurcan Can, Hacire Tanırgan ve Hanım Çelik 22 Eylül'den bu yana açlık grevinde.

Avukatlardan alınan bilgiye göre, cezaevi yönetimi, kadın tutukluları, "Açlık grevini bırakmazsanız, sizi tekli hücrelere alırız" şeklinde tehdit ediyor. Tutukluların bu tehdide yanıtı ise: Tekli hücrelere gitmemek için direneceğiz. Zorla götürüldüğümüz durumda da açlık grevimizi sürdüreceğiz.

"Olası bir şuur kaybı için hücreye koyduk"
BDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken'in "Şakran ve Silivri cezaevlerinde tutuklular neden tekli hücrelere alındı?" sorusuna, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sefa Mermerci, "Olası bir şuur kaybında tıbbi müdahale için tekli hücrelere alındılar" demişti.

Kaynak: Sol Haber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56