AK PARTİLİ ALEVİ OLAMAZ, ALEVİDE AK PARTİLİ OLMAZ

CHP Milletvekili Sakine Öz, AK Partililerinin Alevi, Alevilerin de AK Partili olamayacağını iddia etti. Öz, Hz. Hüseyin (RA) ve yanındakilere yapılanları, şimdi AK Parti hükümetinin Alevilere yaptığını ileri sürdü.

AK PARTİLİ ALEVİ OLAMAZ, ALEVİDE AK PARTİLİ OLMAZ

CHP Milletvekili Sakine Öz, Alevi Kültür Dernekleri Manisa Şubesi’nin, Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Manisa Şubesi’nin cemevinde düzenlediği kongrede yaptığı konuşmada, AK Partililerinin Alevi, Alevilerin de AK Partili olamayacağını iddia etti. Öz, Hz. Hüseyin (RA) ve yanındakilere yapılanları, şimdi AK Parti hükümetinin Alevilere yaptığını ileri sürdü.

"İKTİDAR YANDAŞ ALEVİ İSTİYOR"
Müslümanın Müslümana, Alevinin Alevilere kırdırıldığını iddia eden Milletvekili Öz, “Artık sahte Alevi dernekleri kurdurmaya başladılar, çünkü iktidar, kendine yakın Aleviler oluşturmak istiyor. Bizi bize kırdırmaya çalışıyorlar ama şunu bilsinler ki bu derneklerin hepsinin içi boş. AK Partili Alevi olamaz, Aleviler de AK Partili olmaz, çünkü Alevilik'te dostluğu, kardeşliği benimseyen hümanizm vardır ancak AK Parti’de yobazlık, kindar bir yaklaşım tavrı bulunmaktadır.” dedi.

"KILIÇDAROĞLU'NU GENEL BAŞKAN YAPARAK DERSİM'LE YÜZLEŞTİK"
İktidarın, son günlerde Tekke ve Zaviyeler Kanunu üzerinde çok durduğunu dile getiren Sakine Öz, “Bu kanunu karıştırarak, Alevilerin üzerinden siyaset yapmaya çalışıyor. Şunu bilsinler ki Aleviler, bu kanunla uğraşarak kendi üzerinden siyaset yaptırmaz. CHP, Dersim ile yüzleşmesini Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’n, genel başkanlığa getirerek gösterdi. Alevi olduğunu gururla dile getiren Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, CHP'nin başına geldi. İktidar partisi bunu böyle bilsin.” diye konuştu

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56