AKP’NİN SİVİL TOPLUMU DEMOKRATİK ALEVİ GİRİŞİMİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

AKP iktidarında sayıları hızla artan “yandaş” sivil toplum örgütlerine bir yenisi daha ekleniyor. Demokrat Yargı, Medya Derneği gibi kurumların ardından bu kez de Demokrat Alevi Girişimi için düğmeye basıldı.

AKP’NİN SİVİL TOPLUMU DEMOKRATİK ALEVİ GİRİŞİMİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

‘AK Alevi’ örgütü geliyor

AKP iktidarında sayıları hızla artan yandaşsivil toplum örgütlerine bir yenisi daha ekleniyor. Demokrat Yargı, Medya Derneği gibi kurumların ardından bu kez de Demokrat Alevi Girişimi için düğmeye basıldı.

Referandumda Alevi oylarına göz diken AKP, Alevi açılımı kapsamında art arda toplantılar düzenlemiş ancak, bu toplantıların hiçbirinden somut sonuç çıkmamıştı. AKP’nin Alevi politikasının samimiyeti daha sonra Başbakan Tayyip Erdoğan’ın İstanbul mitinginde yaptığı konuşma nedeniyle eleştiri konusu olmuştu. Erdoğan, yargının kendisini haksız yere mahkûm ettiğini savunarak,Sadece okuduğum bir şiirdi. Bizi de Metrise uğrattılar. Yargıtayda belli bir mezhebi grup, böyle yaklaştıdemişti. Bu konuşmanın ardından Alevilerle AKP ilişkileri daha da gerilmişti.

Açılım projesinden istediğini elde edemeyen iktidar çareyi yandaş örgütte buldu. Çankaya Belediyesi’nin AKP’li meclis üyesi ve Su TV Genel Müdürü Yalçın Özdemir öncülüğünde Demokrat Alevi Girişimi için düğmeye basıldı.

ABF: Muaviye oyunu

Oluşuma tepki gösteren Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Ali Balkız, AKP’nin kendi Kürt’ünü, Alevisini, solcusunu, işadamını yaratmak istediğini vurgulayarak “Aleviler, AKPnin gerçek yüzünü biliyorlar ve bunun bir Muaviye oyunu olduğunu fark edecektir” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56