ALEVİ KANAAT ÖNDERLERİ HACIBEKTAŞTA BULUŞACAK

Hacı Bektaş Veli Dergâhı Postnişini Veliyettin Ulusoy, Alevilerin inanç temelinde birliği için Türkiye’de ve Avrupa’da bir süredir yürüttüğü istişare toplantılarının finalini, 10 ve 11 Eylül’de Hacıbektaş’ta gerçekleştirecek.

ALEVİ KANAAT ÖNDERLERİ HACIBEKTAŞTA BULUŞACAK

Hacı Bektaş Veli Dergâhı Postnişini Veliyettin Ulusoy, Alevilerin inanç temelinde birliği için Türkiye’de ve Avrupa’da bir süredir yürüttüğü istişare toplantılarının finalini, 10 ve 11 Eylül’de Hacıbektaş’ta gerçekleştirecek. Ulusoy bu toplantının sonucunda ileriye yönelik kararlarını belirleyeceklerini belirtti. Aralık ayından bu yana Anadolu’da ve Avrupa’nın çeşitli kentlerinde otuzu aşkın toplantı yapan Veliyettin Ulusoy, bu toplantıların sonuncusunu 10 ve 11 Eylül’de Hacıbektaş’ta düzenleyecek. Ulusoy, bir mektupla Alevi dedelerini, ocakzadeleri, âşıkları, sadıkları, muhibleri ve Alevi inancı kanaat önderlerini toplantıya davet etti.

İki gün sürecek toplantıda katılımcıların bilgilendirilmesi, örgütlenme, acil sorunlar ve ileriye yönelik çözümler, genel değerlendirme yapılıp karar alınacak. 11-12 Eylül tarihlerinde basına kapalı olarak dört oturumda gerçekleştirilecek toplantıda geleceğe dönük alınacak kararlar daha sonra kamuoyuyla paylaşılacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56