ATMALILAR AĞRIDA DÜĞÜNDE BİR ARAYA GELDİLER

Ağrı’da ki Atmalılardan Fesih CÖMERTSOYLU’ un oğlu Ahmet’in düğünün de bir araya geldiler. Atmalılar Arguvan’daki buluşmanın ardında Şanlıurfa’daki barış sürecinden sonra bu kez düğünde buluştular.

ATMALILAR AĞRIDA DÜĞÜNDE BİR ARAYA GELDİLER

Atmalılar dayanışma ruhu Ağrı’ya kadar uzandı. Ağrı’da ki Atmalılardan Fesih CÖMERTSOYLU’ un oğlu Ahmet’in düğünün de bir araya geldiler. Atmalılar Arguvan’daki buluşmanın ardında Şanlıurfa’daki barış sürecinden sonra bu kez düğünde buluştular.

Diyarbakır, Şanlıurfa, Malatya, Van, Muş ve Ağrı yöresinden gelen Atmalıların temsilcileri sıcak sohbetler ve dostlukları gözlerden kaçmadı. Yörede ki akrabalarıyla tanışan Atmalıların coşkusu düğüne katılanların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Akşam çeşitli evlere dağılarak misafir edilen Ağrı dışından gelen Atmalılar kısa bir sürede kaynaşması akrabalık bağlarının giderek güçlenmesine zemin oluşturuyor. İlkbahar da Türkiye de ki Atmalıların Ağrı da buluşmasıyla ilgili çalışmalar sürerken Ağrı Dernek Başkanı Mehmet İZCİ “bu buluşmayı gerçekleştirip dostluk bağlarının pekiştirilmesini tüm Atmalıların dayanışma ruhunu hayata geçirmek için çalışacaklarını” söyledi. Mehmet İZCİ dışardan gelen Atmalıların konuk edilmesinde ve Ağrı’yı gezmesinde yardımcı olurken içtenliği ve samimiyeti gözlerden kaçmadı.

Düğün alayı Ağrı’nın Hamur İlçesin de atıkları şehir turundan sonra yemek verilerek son buldu. Katılan herkese sonsuz teşekkür eden Fesi CÖMERTSOYLU İlkbahar da görüşmek dileğiyle konuklarını uğurladı.

 

                                                                                                                            Rıza PARLAK

RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56