BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN 74. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ

Bugün 10 Kasım, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 74. yıldönümü. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusunu özlemle ve minnetle anıyoruz.

BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN 74. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 74. ölüm yıldönümünde anılacak. 

“Atatürk’ün 74. Ölüm Yıldönümü” anma törenleri, Anıtkabir’de, devlet erkânının Atatürk’ün Mozolesi’ne çelenk koymasıyla başlayacak.

Tüm anıtlara çelenk...

Anıtkabir, 10 Kasım etkinlikleri arasında 16 Kasım tarihine dek “Dolmabahçe’den Anıtkabir’e Atatürk Sergisi”ne de ev sahipliği yapacak. CHP, anma etkinlikleri kapsamında bugün tüm örgütlerinin bulundukları yerlerdeki Atatürk anıtlarına çelenk koyacak. CHP Genel Merkezi tarafından örgütlere gönderilen 10 Kasım konulu genelgede, “10 Kasım günü, saat 09.05’te, tüm örgütümüz, valilik ve kaymakamlıklara gerekli izin başvurusunu yaparak ana kademe yönetimleri, kadın ve gençlik kolları, il-ilçe belde belediye başkanları meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ile eksiksiz katılımıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtına çelenk koymalıdır” denildi.

İki saat sınırı

İçişleri Bakanlığı’ndan valiliklere gönderilen genelgeye göre ise siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, önceden mülki idare amirine bilgi vermek şartıyla Atatürk anıtlarına çelenk koyabilecek. Genelgede ayrıca, “tüm mülki idare amirlerinin 10 Kasım’da Atatürk anıtına çelenk koymasının zorunlu olduğu” belirtildi. Basın açıklamalarının 2 saati geçmemesi gerektiği bildirilen genelgede, yaya ve araç trafiğinin engellenmemesi, gürültü ve çevre kirliliği yaratılmaması da dile getirildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56