CHP HEYETİ GÜNEYDOĞU’DA

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İnsan Hakları ve Demokrasi heyeti temaslarına devam ediyor.CHP Malatya Milletvekili Ağbaba, CHP’nin 1989 yılında Kürt raporunu yayınlayarak görüşlerini açıkladığını ve yıllardır bu görüşleri savunduğunu belirtti.

CHP HEYETİ GÜNEYDOĞU’DA
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İnsan Hakları ve Demokrasi heyeti temaslarına devam ediyor. Heyet Van, Hakkari, Şırnak , Roboski ve Mardin’de çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek partinin 17 maddelik Özgürlük ve demokrasi bildirgesini anlatacak.Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan CHP Malatya Milletvekili Ağbaba, CHP’nin 1989 yılında Kürt raporunu yayınlayarak görüşlerini açıkladığını ve yıllardır bu görüşleri savunduğunu belirtti.

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören başkanlığındaki, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Kocaeli Milletvekili Mehmet Halil Kaplan, Bursa Milletvekili Sena Kaleli, Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, PM Üyeleri İbrahim Yener, Çetin Soysal, Hüseyin Saygılı, Umut Akdoğan ve 23. Dönem Adıyaman Milletvekili Şevket Köse’den oluşan heyet 3 gün boyunca Güneydoğu’da incelemeler yapacak.

CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti meclis grubundan görevlendirdiği 10 kişilik grup Doğu ve Güneydoğu'da partinin milletvekili olmayan illerde temaslarda bulunuyor. Heyet , CHP’nin  17 maddelik Özgürlük ve Demokrasi bildirgesi ve  partinin barış sürecine bakış açısı anlatılacak.

CHP Heyeti, ziyaret edilecek illerdeki sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, parti örgütleri ile toplantılar yaparak bölge halkının sorunlarını dinleyecek.

 Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP’nin 1989 yılında Kürt raporu yayınlayarak görüşlerini açıkladığını ve yıllardır bu görüşleri savunduğunu belirterek ,ziyaret ettiğimiz yerlerde genel başkanımızın kamuoyuna açıkladığı  17 maddelik Özgürlük ve Demokrasi bildirgesini anlatıyor, CHP’nin barış süreciyle ilgili görüşlerini halkımızla paylaşıyoruz. 3 gün sürecek ziyaretlerimizin ardından hazırladığımız raporu genel merkezimize sunacağız” dedi.

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56