CHP İL BAŞKANLARINDAN İHSANOĞLU’NA DESTEK

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Başkanları toplantısı Genel Başkan Kemal Kılıçdaoğlu başkanlığında Ankara’da gerçekleştirildi.İl Başkanları Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na tam destek verdi.

CHP İL BAŞKANLARINDAN İHSANOĞLU’NA DESTEK
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Başkanları toplantısı Genel Başkan Kemal Kılıçdaoğlu başkanlığında Ankara’da gerçekleştirildi.İl Başkanları Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na tam destek verdi.

CHP İl Başkanları Ankara’da biraya geldi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaoğlu’nun başkanlığında biraya gelen İl Başkanları Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili değerlendirmelerde bulundular. Toplantıya Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu da katılarak İl Başkanlarıyla görüş alışverişinde bulundu. İl Başkanlarının düşüncelerini aldı.

İl Başkanları toplantısında İl Başkanlarının büyük bir uzlaşma sonucu açıklanan Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu’na tam destek verdikleri açıklandı.

İl başkanları tarafından kaleme alınan sonuç  bildirgesi de kamuoyuna açıklandı.

CHP İl Başkanlarının Sonuç Bildirgesinde şu görüşlere yer verildi; 


                                DEMOKRASİ İÇİN  UZLAŞI

 

         Türkiye Cumhuriyeti tarihinde, ilk defa Cumhurbaşkanını halk oylamasıyla seçmeye hazırlanıyoruz.  Cumhurbaşkanlığı gibi ülkenin, en yüksek makamını temsil edecek kişinin belirleneceği seçim, demokrasi tarihimiz için de bir dönüm noktasıdır.

         İktidarın, Türkiye’yi içerde kutuplaştırdığı, dışarıda da savaşa zorladığı böylesine sancılı bir dönemde Cumhuriyet Halk Partisi olarak tarihi bir sorumluluğu omuzlarımızda taşımaktayız.

         Ülkemizde kültürel ve siyasi kimlikler birbirine düşman gruplar yaratmak isteyen iktidar karşısında. Toplumun tamamına hitap edecek bir Cumhurbaşkanı seçmemiz gerektiği somut bir gerçekliktir. Bu şartlarda hazırladığımız Cumhurbaşkanlığı seçiminin Türkiye’nin bölgemizdeki Demokrasi ve Barışa dayalı rolünü arttıracak, ülkemizde de toplumsal kutuplaşmanın önünü kesecek bir etkisi olmak zorundadır.

         Bu anlayışla toplumun tüm kesimleriyle yaptığı uzun görüşmelerden sonra Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu herkesi kucaklayacak, içte ve dışta barışı, demokrasiyi, kardeşliği egemen kılacak, uluslararası deneyime sahip, saygın bilim adamı Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu nu Cumhurbaşkanı adayı olarak kamuoyuna sunmuştur.

         Biz Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanları olarak Genel Başkanımızın iradesini sahipleniyor ve kararını destekliyoruz.  

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56