CHP KURULTAYA HAZIR

Başkent CHP'nin Cumartesi günü yapılacak olağanüstü kurultayına hazırlanıyor. CHP, kurultay için kenti çevreleyen tüm bulvarları afişler ve bayraklarla donattı.

CHP KURULTAYA HAZIR

Mozaik gibi kurultay

Kılıçdaroğlu’nun bir saatlik konuşma yapacağı kurultay için 100 sanatçıya davet gitti.

Ankara Spor Salonu’ndaki kurultaya 13 bini davetli, 40 bin kişinin katılması bekleniyor

CHP, yarın gerçekleştireceği olağanüstü kurultay hazırlıklarında son aşamaya geldi. Yaklaşık 13 bini davetli 40 bin kişinin kurultaya katılması beklenirken kurultaya sanatçılar, yazarlar, eski cumhurbaşkanları da davet edildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Gerçekleştireceğimiz kurultay, sadece PMnin seçileceği bir kurultay olmayacak, aynı zamanda iktidara hazırlık kurultayı olacakdedi.

Eski CHP Genel Sekreteri Önder Savın açıklamalarının hatırlatılması üzerine de Tekin, Kimsenin kimseye yanıtı söz konusu değil, partide birlik bütünlük içerisinde kongre gerçekleştirilecektir. Özellikle son günlerde bir kesim CHPde acaba bir kargaşa yaratabilir miyiz çabası içerisinde olmuş olsa da örgütlerimiz son derece sağ duyuludedi. PM’nin blok mu yoksa çarşaf liste ile mi oluşturulacağıyönündeki soru üzerine Tekin, il başkanları toplantısı yapılacağını, il başkanlarının ortak bir karar aldıklarını ve bugün bu kararın açıklayacaklarını belirtti. Tekin, delegelerin çarşaf liste istediği yönünde anket çalışması olduğunun belirtilmesi üzerine bu haberlerin asparagas olduğunu söyledi.

Hurşit Güneş de kurultay hazırlıklarının sorunsuz sürdüğünü belirtti. Ankara Spor Salonunda ilk kez bir kurultay yapılacağına dikkati çeken Güneş, salon tercihinin tamamen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapıldığını söyledi. Güneş, salonun engellilerin katılımı için de uygun olduğunu söyledi. CHPnin, kurultayın yapılacağı salon için 53 bin TL ödediği kaydedildi.

Kılıçdaroğlu’ndan iktidar programı

Kılıçdaroğlunun kurultayda yapacağı konuşmada, On temel sorun, on cevapbaşlığı altında iktidar programının temellerini ortaya koyması bekleniyor. Kılıçdaroğlunun Sıfır yoksulluk, Sıfır bürokrasimesajlarının yanı sıra Üniversite harçları kaldırılacak, Medya üzerinde baskılar kalkacakvaatlerine de yer vereceği bildirildi. Kılıçdaroğlunun Kürt sorunu konusunda Üçüncü yolkonusunda da açıklamalar yapacağı ifade edildi. Kılıçdaroğlunun kurultayda yapılacak konuşmalarda süre sınırlaması koyulmasını istemediği de belirtildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56