CHP'Lİ GENÇLER DOĞUDA GÜNEŞ DOĞMADAN BATI'DA SABAH OLMAZ

CHP Maltepe Gençlik Kolları üyesi gençler, Diyarbakır, Şırnak ve Mardin'deki sokağa çıkma yasaklarına ve çatışmalara tepki gösterdi. Batı'nın sessizliğini bozmak istediklerini belirten CHP üyesi gençler, "Doğu'da güneş doğmadan Batı'da sabah olmaz" yazılı pankart açtı.

CHP'Lİ GENÇLER DOĞUDA GÜNEŞ DOĞMADAN BATI'DA SABAH OLMAZ
İstanbul Maltepe ilçesindeki parti binası önünde basın açıklaması yapan CHP’li gençler, “Ülkenin çizilmiş bir sınırı dünyadan bir haber biçimde uyuşturulmaya çalışılırken, sınır öteki yanından anaların feryatları yükselmektedir. Doğu’da kan hiç durmazken, Batı’nın refah içinde gösterilmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi.

2015 yılında ülkenin bir tarafında darbe ilan edildiğini kaydeden CHP’li gençler, “Sokağa çıkma yasağı ilan etmek nedir? Zor şartlarda eğitim gören ülkenin geleceği olan çocukların öğretmenlerini çekmek nedir?” diye sordu.

IŞİD-Türkiye’den ilişkisine dikkat çeken gençler, insan hakları örgütlerinin verilerine göre son birkaç ayda 550 insanın hayatını kaybettiğini belirtti.

Batı’nın sessizliğini bozmak istediklerini kaydeden gençler, özel harekat polislerinin ‘karargah’ olarak kullandığı okulların gerçek sahipleri olan öğrencilere teslim edilmesini istedi.

Cumhuriyet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56