DEPREMZEDEYE BİBER GAZI VE COPLA MÜDAHALE

Depremde yıkılan Bayram Oteli’nin önünde vatandaşlar “evlerinize girebilirsiniz” diyen valiyi protesto edince sert müdahaleyle karşılaştı.gruba biber gazı ve copla müdahale edildi biber gazı nedeniyle arama-kurtarma ve sağlık görevlileri çalışmalarına ara vermek zorunda kaldı.

DEPREMZEDEYE BİBER GAZI VE COPLA MÜDAHALE
7.2 büyüklüğündeki depremin ardından 5.6 ile sallanan Van’da 13 kişinin öldüğü belirtildi. 28 kişi kurtarılırken enkaz altında kaç kişinin bulunduğuna ilişkin açıklama yapılmadı.

Depremde yıkılan Bayram Oteli’nin önünde yurtaşlar “evlerinize girebilirsiniz” diyen valiyi protesto edince sert müdahaleyle karşılaştı. Polis, gruba biber gazı ve copla müdahale etti. Biber gazı nedeniyle arama-kurtarma ve sağlık görevlileri çalışmalarına ara vermek zorunda kaldı.
Bakanlar ve vali dün, 5.6’lık depremle çöken Van kent merkezindeki Bayram Oteli’nin enkazında incelemelerde bulundukları sırada kalabalık bir grubun tepkisiyle karşılaştı. “Vali istifa” diye bağıran grup, kendileriyle görüşmek isteyen Akdağ ile Yıldız’a tepkilerinin nedenini “Vali Karaloğlu ‘Deprem bitti, yıkılmayan evlerinize girebilirsiniz’ dedi. Vali dediği için binalara girenler, yaşamlarını kaybetti” şeklinde anlattı.
Bakanların enkazın yanından ayrılmasının ardından da sakinleşmeyen gruba polis “dağılın” uyarısında bulundu. Fakat grup dağılmamakta ısrar edince polis depremzede göstericilere biber gazı sıkarak müdahale etti.
Biber gazı, rüzgârın etkisiyle yayıldı ve enkazda çalışan arama-kurtarma ve sağlık görevlilerini de etkiledi.  
 
 

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56