DERNEKLERİ SİYASETE SOKMAYIN

İlgezdi, “Derneklerin amacı, seçimden seçime aday çıkarmak ve siyaset yapmak olmamalı. ‘Lütfen derneklere siyaset sokmayın. Siyaseti, seçim günü sandıkta yapın.

DERNEKLERİ SİYASETE SOKMAYIN
Dernekleri siyasetin içine sokarak bölünmeler, parçalanmalar, gruplaşmalar oluşmasına katkı sunanlara ders olacak bir konuşma;.

Arapkir Çakırsu köyünden olan hemşehrimiz, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Ataşehir Malatyalılar Derneği (ATAMAD) açılış töreninde yaptığı konuşmasında  
derneklerin siyasete sokulmaması gerektiğini belirtti.

Ataşehirin başarılı Belediye Başkanı İlgezdi, Ataşehir Malatyalılar Derneği’nin hayırlı olmasını dileyerek başladığı konuşmasında Derneklerin siyaset yapmaktan çok kendi kültür ve değerlerini yaşatmaları gerektiği üzerinde durdu: “Derneklerin amacı, seçimden seçime aday çıkarmak ve siyaset yapmak olmamalı… Bölgelerinde yaşayan hemşerilerinin geleneğini, kültürünü ve yaşam anlayışını yaşatmak olmalıdır. Oysa günümüzde bir araya gelen üç beş köy derneği siyaset yapmaya çalışıyor. Siyaset yaparsak amacımızdan sapmış oluruz. Bütün dernek yöneticisi arkadaşlarımdan ricam şu: ‘Lütfen derneklere siyaset sokmayın. Siyaseti, seçim günü sandıkta yapın.

Ben Malatyalı olmakla beraber önce Ataşehirliyim. Burada yaşayan herkese aynı gözle bakıyoruz, ayrımcılık yapmıyoruz. Herkese eşit mesafedeyiz. Ataşehir’de bulunan bütün derneklere de destek oluyoruz. Kimseye, Ataşehir’de benim üzerimden siyaset yapmalarına izin de vermem, fırsat da vermem.”

www.arguvanhaber.com

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56