DİYANET PROTOKOLDE 41 BASAMAK BİRDEN YÜKSELİYOR

AKP iktidarının uygulamaya koyduğu Bakan Yardımcılığı kadroları için protokol düzenlerinde değişikliklere gidiliyor. 51. sırada olan Diyanet İşleri Başkanı 41 basamak birden yükselerek, protokolde bakanlardan hemen sonra yer alacak.

DİYANET PROTOKOLDE 41 BASAMAK BİRDEN YÜKSELİYOR

Sıralamada ilk 10’a girecek

AKP iktidarının uygulamaya koyduğu Bakan Yardımcılığı kadroları için protokol düzenlerinde değişikliklere gidiliyor. Bu kapsamda Ulusal ve Resmi Bayramlarda Yapılacak Törenler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelikte değişiklik yapıldı. Buna göre başkent Ankara dışındaki illerde tebrikata giriş sırasında bir numarada milletvekilleri olacak, vekillerin ardından kentin en büyük komutanı, general ve amiraller ile garnizon komutanı gelecek.

Değişikliğe göre söz konusu il eğer büyükşehir statüsünde ise üçüncü sıra büyükşehir belediye başkanının olacak. Türkiyenin yeni gözde makamını dolduran bakan yardımcıları, büyükşehir belediye başkanından sonra gelecek.

41 basamak yükseldi

Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığının üzerinde birlikte çalıştığı Başkent Protokol Listesinin de önümüzdeki günlerde tamamlanması bekleniyor. Bu çalışmanın sürprizi de Genelkurmay Başkanının protokoldeki yerini koruması oldu. Kamuoyunda daha önce Genelkurmay Başkanının üçüncü sıradan daha geri sıralara düşürüleceği ana muhalefet partisi lideri ve yüksek yargı kurumu başkanlarının gerisinde yer alacağı tartışılmıştı. Protokol listesinde bakan yardımcıları dışında tek değişiklik Diyanet İşleri Başkanının yerine ilişkin oldu. 51. sırada olan Diyanet İşleri Başkanı 41 basamak birden yükselerek, protokolde bakanlardan hemen sonra yer alacak.

Cumhuriyet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56