EMEKÇİLER AKP POLİTİKALARINA KARŞI SUSMAYACAKLARINI VURGULADI

İşçiler, kamu çalışanları, meslek örgütleri Ergenekon soruşturması kapsamında gazetecilerin tutuklanmasını kitlesel eylemlerle protesto etti.

EMEKÇİLER AKP POLİTİKALARINA KARŞI SUSMAYACAKLARINI VURGULADI

İşçiler, kamu çalışanları, meslek örgütleri Ergenekon soruşturması kapsamında gazetecilerin tutuklanmasını kitlesel eylemlerle protesto etti. DİSK, KESK, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) Susmayacağızeylemine İstanbul, İzmir, Ankara ve Adana’da binlerce kişi katıldı.

ANKARA Kolej Meydanı’ndan Susmayacağızana parkartının arkasında yürüyüşe geçen kortej, Baskılar bizi yıldıramaz; direne direne kazanacağız; özgür basın susturulamazsloganları attı. TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı, “Sözün bittiği yerdeyiz. AKPnin ülkemizi nasıl bir karanlığa doğru sürüklediği alenen ortadadır. AKPnin yaratmak istediği korku imparatorluğuna karşı direnmekten başka yol yoktur.

İSTANBUL Taksim Meydanı’ndaki meslek örgütlerinin eylemine CHP’den milletvekili aday adayı Süleyman Çelebi, ADD ,, 68’liler Birliği, Halkevleri ve ÖDP’nin de aralarında olduğu çok sayıda demokratik kitle örgütü destek verdi. KESK Genel Başkanı Döndü Taka Çınar, Şimdi ya ses çıkararak demokrasi ve özgürlüklerimizi savunacağız ya da sıranın kendimize gelmesini bekleyerek suskunluk içinde boğulacağız. Şimdi birlikte ses çıkarmanın zamanıdırdiye konuştu. DİSK Başkanvekili Tayfun Görgün de AKP ile birlikte demokrasi ve hukuk gibi en önemli değerlerin hızla eridiğini söyledi. AKP’nin artık seçimle gelip seçimle gidecek bir hükümet olmaktan uzaklaştığını kaydeden Görgün, Türkiyede oluşan sistemin, bugün Kuzey Afrikada, Arap Yarımadasında yıkılmaya başlayan rejimlerle çok da farkı kalmadı. Kendilerinden olmayan hiç kimseye hayat hakkı tanımıyorlardedi.

İZMİR Konak Alanı girişinde toplanan grup adına açıklama yapan TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Dönem Sözcüsü Ferdan Çiftçi, Sınır tanımaz bir hukuksuzluğun hüküm sürdüğü, yeni bir otoriter yönetimin oluşturulduğu bir sürece giriyoruzdedi.

Cumhuriyet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56