ERDAL EREN ANILDI

12 Eylül yönetimi tarafından yaşı büyütülerek 17 yaşında idam edilen Erdal Eren, ölümünün 30. yılında mezarı başında anıldı.

ERDAL EREN ANILDI

Acısı 30 yıldır dinmedi

1980’de yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren’in ağabeyi Erkan Eren ‘Gerçekleri yavaş yavaş herkes öğreniyor’ dedi

12 Eylül yönetimi tarafından yaşı büyütülerek 17 yaşında idam edilen Erdal Eren, ölümünün 30. yılında mezarı başında anıldı. Anmaya katılanlar, referandum öncesinde evet oyu için Erdal Erenin adını kullanan Başbakan Tayyip Erdoğana tepki gösterdi.

Aralarında Devrimci 78liler Federasyonu, EMEP ve Emek Gençliği üyelerinin de bulunduğu çok sayıda kişi, öğlen saatlerinde Karşıyaka Mezarlığının 2 Nolu Kapısında buluştu. Anma için Erenin ağabeyi Erkan Eren ile dönemin ANODlu öğrenci arkadaşları da hazır bulundu. Grup buradan, sloganlarla Erenin mezarına doğru yürüdü.

Grup, mezarı başında ilk olarak Erdal Eren için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Emek Gençliği adına konuşan Gözde Meydan, AKPnin, referandum öncesi 12 Eylül düzenini yenilen anayasa değişikliğine oy toplamak için Erdal Eren ve Necdet Adalıın isimlerini ülkücü faşistler ile yan yana koyarak timsah gözyaşları döktüğünüsöyledi.

Devrimci 78liler Federasyonudan Hüseyin Esentürk, Sen rahat ol. Yol arkadaşların gerekli cevabı verdi, vermeye de devam edecektir” dedi.

Grup daha sonra Erenin idamını protesto ederken öldürülen Ercan Kocanın mezarınagiderek, Kocayı da andı. Erdal Erenin ağabeyi Erkan Eren, 30 yılın acılara dindirmeye yetmediğini kaydetti. Erdal Eren’i artık daha fazla kişinin tanıdığını belirten Eren, “Gerçekleri yavaş yavaş herkes öğreniyordedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56