FİŞEKLER FİDANA DÖNMELİ ARTVİNDE

Cerattepe için mücadele verenlere yönelik polisin yaptığı müdahaleler ilginç bir yöntemle protesto edildi. Üzerine kask konulan ağaç figürüne ‘Fişekler fidana dönmeli yurdumda’ yazılı afiş asıldı.

FİŞEKLER FİDANA DÖNMELİ ARTVİNDE
 Artvin'in Cerattepe Bölgesi'ne çıkış yasağının sürmesine tepki gösteren Yeşil Artvin Derneği üyeleri ile birlikte yaklaşık 2 bin kişi, topladı.

Cerattepe için mücadele verenlere yönelik polisin yaptığı müdahaleler ilginç bir yöntemle protesto edildi.

Polisin kalabalığı dağıtmak için kullandığı biber gazı kapsüllerinden ağaç figürü oluşturan vatandaşlar kapsüllerin ucuna da kırmızı karanfil taktı. Üzerine kask konulan ağaç figürüne ise, ‘Fişekler fidana dönmeli yurdumda’ yazılı afiş asıldı.

Eylemde konuşan Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, Artvin’de daha önce hiç yaşanmayan olayların son 15 günde yaşanmaya başlandığına işaret etti, bugüne kadar görmedikleri zulüm ve baskılara maruz kaldıklarını söyledi. Karahan, “Bu il huzur ve güven içerisinde olmaktan çıktı. Gaz bombaları ve plastik mermiler olağan şeyler haline geldi. En huzurlu kentte huzur ve güven kalmadı. Çalışmaya başlamadan halka bu küstahlığı reva gören maden şirketinin ileride bize neler yapacağını tahmin edemiyoruz. Halka reva görülen bu zülüm ülkedeki çevre dostlarını rahatsız etti ve bize destek gösterileri yapıldı. Destek verenlere teşekkür ediyoruz” dedi.


Sözcü

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56