HACI BEKTAŞ ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR

22. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri yarın başlıyor.

HACI BEKTAŞ ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR

22. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri yarın başlıyor. Yurtiçi ve dışında yaşayan binlerce Alevi ve Bektaşi Nevşehirde buluştu.

Binlerce Alevi-Bektaşinin de ortak buluştuğu Hacıbektaş ilçesindeki etkinlikler yarın 14.00te Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayacak. Hacıbektaş Veli Kültür Merkezinde araştırmacı yazar İsmail Saçlının divan başkanlığını yapacağı ve Alevi Bektaşi dernek, vakıf ve federasyon temsilcilerinin katılımı ile Alevi çalıştaylarının sonuç raporunun değerlendirilmesi ile başlayacak etkinlikler daha sonra Nevşehir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümünün vereceği konser ile devam edecek. Etkinlikte ayrıca Karacaahmet Sultan Derneği Semah ekibi gösteri yapacak ve DoğanYılmaz, Grup Eylül, Hasan Karayol, Nebih Nafile ve Mustafa Çağdaş Yıldız Alevi nefeslerini seslendirecek.

Salı günü ise resmi açılış töreni düzenlenecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı semah ekibi topluluğu bir de gösteri sunacak. Bu yıl 18. kez verilecek Hacıbektaş Veli Dostluk ve Barış ödülü Mehmet Çamura sunulacak. Daha sonra şiir ve öykü yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verilecek. Cumhuriyet Meydanındaki anma törenlerinin resmi açılışı katılımcıların Hacıbektaş Veli Dergâhını ziyaret etmesi ile sona erecek. Etkinlikler 18 Ağustos’a kadar sürecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56