HATAY REYHANLIDA ANNELER GÜNÜ NASIL KUTLANACAK !

Hatay’a bağlı Reyhanlı ilçesinde iki bomba yüklü aracın patlaması sonrasında 43 kişi hayatını kaybetti. Cumhuriyet gazetesinde bu patlama sonrasında çekilip yayınlanan bir annenin fotoğrafı vahşeti her yönü ile anlatmaya yetiyordu. Fotoğrafı görünce Anneler gününü kutlama haberini yazamadık.

HATAY REYHANLIDA ANNELER GÜNÜ NASIL KUTLANACAK !
Hatay’a bağlı Reyhanlı ilçesinde iki bomba yüklü aracın patlaması sonrasında 43 kişi hayatını kaybetti. Cumhuriyet gazetesinde bu patlama sonrasında çekilip yayınlanan bir annenin fotoğrafı vahşeti her yönü ile anlatmaya yetiyordu.Fotoğrafı görünce Anneler gününü kutlama haberini yazamadık. 


43 kişi hayatını kaybetti.

Türkiye’nin güneyinde Cilvegözü Sınır Kapısı’nın da bulunduğu Hatay’a bağlı Reyhanlı ilçesi dün ardı ardına iki bomba yüklü aracın patlamasıyla savaş alanına döndü. Patlamada 43 yurttaş öldü, 100 kişi yaralandı. Olayda yaşamanı yitirenlerden 18’inin kimliği tespit edildi. Patlamanın Suriyeli sığınmacılarla ilçe sakinleri arasında son dönemde artan gerginliğin ardından gelmesi dikkat çekti.
Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde belediye binası yakınında dün saat 13.45’te şiddetli bir patlama meydana geldi, yurttaşların patlamanın olduğu bölgeye yönelmesinden 15 dakika sonra yaklaşık 500 metre ilerideki Atatürk Caddesi’nde ikinci patlama oldu.

Bazı evler çöktü

Patlamaların bomba yüklü araçlarla gerçekleştirildiği belirtilirken ilçe bir anda savaş alanına döndü. Patlama sonrası belediye binasında büyük hasar oluşurken, bazı evler ve yollar çöktü, patlamaların olduğu yerlerde büyük çukurlar oluştu. İlçe halkı etrafa saçılan ceset parçaları ve yaralılar arasında büyük panik yaşadı. Uzun süre sağlık görevlileri ve güvenlik görevlilerini bekleyen yurttaşlar bölgeye gelen polise tepki gösterdi. İtfaiye ekipleri yer yer çıkan yangıları söndürmeye çalışırken daha sonra bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

İşte o fotoğraf !

Cumhuriyet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56