HEKİMHANLI HAPKİDO ÖĞRETİCİSİ SADIK ŞAHİN İLGİ BEKLİYOR

Sadık Şahin uzman bir çalıştırıcı olarak ilgisizlikten şikâyetçi bir futbolcunun bir aylık kazancı ile tüm amacını gerçekleştirebileceğini belirtip resmi kurumlardan işadamlarından destek bekliyor.

HEKİMHANLI HAPKİDO ÖĞRETİCİSİ SADIK ŞAHİN İLGİ BEKLİYOR
Sadık Şahin birçok ilde teak-wando,kung-fu ve buna benzer bir çok spor dallarını antrenörlere seminerler verip hapkidoyu en doğru şekli ile kendi imkanları ile öğretmeye çalışmakta. Almanya da Belçika da İtalya da ve güney kore de kendi imkânları ile öğrenmiş ve dünya ülkelerine yine kendi imkânları ile gidip Türkiye yi temsil etmek, Gençleri kötü alışkınlıklardan uzaklaştırabilmek için ahlak ve disiplin içerisinde uzak doğu sporlarına yönlendirmektir.
 
Sadık Şahin hiçbir resmi kurum ve kuruluş destek alamıyor.Uzman bir çalıştırıcı olarak ilgisizlikten şikâyetçi bir futbolcunun bir aylık kazancı ile tüm amacını gerçekleştirebileceğini belirtip resmi kurumlardan ve  işadamlarından destek bekliyor.
 
 SADIK ŞAHİN KİMDİR!
Sadık Şahin 1965 yılında Malatya’da doğdu. 1979 yılında İstanbul’a yerleşti. 14 yaşında Taekwando sporuna başladı. 1983 yılına kadar Taekwando çalıştı. 1983 yılında Taekwando şampiyonasına katıldı ve Türkiye’de Taekwando 1’incisi oldu. Daha sonra Kung-Fu üstadı Ali Rıza Kuloğlu’nun yanında bu sporu öğrenmeye başladı. 1987 yılında düzenlenen Kung-Fu şampiyonasında 85 kiloda 1’inci oldu.
1987 yılında Almanya’dan gelen Ninjutsu Antrönörü Kostas Kanakist ile tanıştı. Almanya ve İtalya’ya giderek büyük üstatlar Kostas Kanakist ve Hagewart gibi savaş sanatlarının bu ustatlarıyla Ninjutsunun inceliklerini çalışıp öğrendi.
Türkiye’de birçok sporseverlere Ninjutsuyu tanıtıp öğretmiştir. Bununla beraber Ninjutsunun Türkiye temsilciliğini yapmıştır.
1989 yılında İstanbul’da ilk salonunu açmıştır. Özel Spor Merkezi, Şahin Spor Merkezi, Efsane Spor Merkezi’ni kurdu.
1994 yılına kadar Kickbox üstadı Sami Akınla Kickbox çalıştı. 1995 yılında Ankara’ya yerleşti. Ankara’da ilk Şahin Spor Merkezini kurdu. Salonunda Ninjatsu, Kickbox, Kung-Fu çalıştırmaya başladı. 1995 yılında Kore’nin geleneksel Savunma Sanatı olan Hapkido’yu tanıdı. 2005 yılına kadar dışarı açılmaksızın sadece kendi öğrencilerine öğreten Sadık Şahin Hapkido Savunma Sanatını 2005 yılında görsel basında (gazete ve TV) tanıttıktan sonra Hapkido Federasyonu’nun kurulması için kurucu üyeliği yapmıştır.
Sadık Şahin Kore Dünya Federasyonu’nun Türkiye’de ki ilk yetkili Antrenör ve Hakemidir. 23.12.2006 tarihinde katıldığı seminerde Dünya Hapkido Teknik Direktörü Kim Sang Hoon tarafından en iyi Hapkido Eğitmeni sertifikasını Sadık Şahine vermiştir. 2005 yılında uzman Antrenör Cemal Çolak öncülüğünde Ankara’da kurulan Profesyonel Ful Kontak Federasyonu’nun kurucu üyeliğini yaptı. 2006 yılında tanıdığı Japon kökenli Aikijutsu Savunma Sporunun Aikido uzmanı Zibel Saydan tarafından Savunma Sanatları Federasyonuna bağlı olarak Ankara il temsilciliğini ve Savunma Sporları Federasyonunun İl Temsilciliğini yürütmektedir. Sadık ŞAHİN Türkiye de dört ayrı federasyonun kurucu üyeliğini yapmaktadır.
28.09.2008 - 07.10.2008 tarihleri arasında Güney Kore’ye giden Sadık Şahin Hapkido ve Taekgyeon Kore Savunma Sanatı ve Müsabaka sporlarının Nam do Hee gibi birçok üstatların seminerlerine katılan Sadık Şahin Dünyanın 100 Ülkesinin katıldığı Dünya Taekgyeon şampiyonasında Dünya 4’üncüsü olmuştur. Taekgyean Dünya Şampiyonasına Türkiye adına katılan tek antrenördür.
Ankara’da ilk Hapkido ve Aikijutsu Ring Sanatları yaygınlaştırma derneğini kuran ve başkanlığını yürüten Sadık Şahin, Türkiye’nin dört bir tarafındaki sporsever Taekwando, Karete, Kickbox, Kung - Fu Antrenörlerine ve özel koruma ve Güvenlik görevlilerine Hapkido savunma sanatını öğreten tek antrenördür. 7 den 70’e Bay, bayan herkesin sokak saldırılarına karşı kendini ve yakınlarını koruyabilmesi için Hapkido Savunma Sanatlarını öğrenmektedir. Ayrıca Hapkido da her yaştan gençlerimizle ülkemizi Avrupa ve Dünya şampiyonalarında temsil etmekteyiz. Çalıştırdığımız branşlar: hapkido-ninjitsu-kick box- aiki jitsu-kung fu –taekwando.
www.hapkidoankara.com

 

Ramazan Taştaş-Arguvan (AA) Temsilcisi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56